Skrito v raju: 'Ela' nenadoma vidno spremenjena?

ronaldo sesko lv Ekipa24.si

Srbi zaradi Slovenije že trepetajo pred evropskim...

0 30.01.2020 10:00:38

Anže KOPITAR komaj zadrževal SOLZE! Ganljiva prva domača tekma Kraljev po smrti Kobeja BRYANTA! (video)

Zasedba kraljev iz Los Angelesa je doživela že 28. poraz v rednem delu hokejske lige NHL in je na zadnjem mestu v zahodni konferenci.

V noči na četrtek je bila od ekipe Anžeta Kopitarja boljša Tampa Bay Lightning, ki je v Staples Centru slavila zmago s 4:2. Kopitarjevi kralji so sijajno odprli tekmo in povedli z 2:0. Prvi gol je po podaji Kopitarja dosegel Tyler Toffoli, drugega pa Alex Iafallo.

Nato se je hokejistom iz Kalifornije povsem zaustavilo, sredi druge tretjine so jih gosti s Floride ujeli in izenačili po golih Tylerja Johnsona in Stevena Stamkosa, v zadnji tretjini pa sta zadnji žebelj v krsto kraljev zabila Erik Černak in Stamkos. Los Angeles bo že v noči na petek po srednjeevropskem času gostoval pri ekipi Arizona Coyotes.

To je bila sicer prva domača tekma za Kingse po smrti Kobeja Bryanta in marsikaj je bilo v znamenju tragedije, ki se je zgodila v nedeljo. Pred začetkom so v Staples Centru počastili spomin nanj z videom, ki so ga predvajali, temu je sledilo 24 sekund molka v spomin na žrtve helikopterske nesreče.

Anže Kopitar, ki je vso kariero onstran luže v Los Angelesu, je seveda dobro poznal Bryanta. "V zadnjih dneh se množice ljudi v mestu spominjajo enega največjih košarkarjev vseh časov. Z Lakersi smo zelo povezani, smo sosedi, tudi mi želimo počastiti spomin nanj in ostale žrtve. Kobe je bil šampion, nesporni šampion, bil je tisto, kar si vsak želi doseči v športu," je dejal Kopitar.

V noči na četrtek je bilo na sporedu še pet tekem, kar na štirih pa so slavile gostujoče zasedbe. Toronto je slavil v Dallasu s 5:3, Nashville v Washingtonu s 5:4, Vancouver v San Joseju s 5:2, Calgary pa v Edmontonu po izvajanju kazenskih strelov s 4:3. Edino domačo zmago je dosegel Anaheim, ki je bil boljši od Arizone s 4:2.

Izidi:
Dallas Stars - Toronto Maple Leafs         3:5
Washington Capitals - Nashville Predators  4:5
Anaheim Ducks - Arizona Coyotes            4:2
Los Angeles Kings - Tampa Bay Lightning    2:4
(Anže Kopitar: 1 podaja, 1 strel na gol v 20:53 minute za LA)
Edmonton Oilers - Calgary Flames           3:4 (kazenski streli)

6. Nashville     23  19    7  163:163   53
7. Minnesota     23  21    6  156:166   52