Unterland – Celje 1:2 (0:1, 1:0, 0:0; 0:0) – kazenski streli
Egna – Würtharena. 273 gledalcev. Glavna sodnika: Piras in Virta. Linijska sodnika: Pace in Scalzeri (vsi Italija).
Strelca: 0:1 Jakupović (Sojer, Kuret, 13.), 1:1 Murnieks (Kaufmann, Remolato, 35., PP2).
Kazenski streli: 0:1 (Panasenko za Celje)
Kazenske minute: Unterland 6, Celje 18.
Celje: Heiskanen, Gajšek; Sillanpää, Širovnik, Bukovec, Jakupović, Sojer; Grahut, Logar, Panasenko, Carkovskji, Mintautiškis; Kuret, Groznik, Bernard, Žeželj, Zorman. Glavni trener: Gal Koren.
Celje – Bregenzerwald 2:3 (1:0, 0:1, 1:1; 0:0) – kazenski streli
Celje – Dvorana v Mestnem parku. 200 gledalcev. Glavna sodnika: Bulovec in Snoj. Linijska sodnika: Arlič in F. Jeram (vsi Slovenija).
Strelci: 1:0 Žeželj (Kuret, 9.), 1:1 Ossipov (Wernicke, Fadieiev, 40., PP1), 2:1 Sojer (Mintautiškis, Carkovskji, 59., PP1), 2:2 Lebeda (Schlögl, Kuronen, 60.).
Kazenski streli: 0:1 (Schlögl za Bregenzerwald).
Kazenske minute: Celje 12, Bregenzerwald 22.
Celje: Heiskanen, Gajšek; Sillanpää, Širovnik, Bukovec, Jakupović, Sojer; Grahut, Logar, Panasenko, Carkovskji, Mintautiškis; Kuret, Groznik, Bernard, Žeželj, Zorman. Glavni trener: Gal Koren.
Sij Acroni Jesenice – Renon 6:3 (1:0, 1:1, 4:2)
Jesenice – Dvorana Podmežakla. 850 gledalcev. Glavna sodnika: Leben (Slovenija) in Hlavaty. Linijska sodnika: Preiser in Weiss (vsi Avstrija).
Strelci: 1:0 Urukalo (Šturm, Valtola, 10.), 2:0 Selan (Čimžar, Slivnik, 26., PP1), 2:1 Lobis (Öhler, Szypula, 31.), 3:1 Šturm (Sillanpää, Dolinar, 42.), 4:1 Jenko (Valtola, Urukalo, 48.), 4:2 Fink (Öhler, 55.), 4:3 Lobis (Kostner, Szypula, 57.), 5:3 Urukalo (Valtola, Šturm, 60., EN), 6:3 Sillanpää (Selan, Šturm, 60.).
Kazenske minute: Sij Acroni Jesenice 10, Renon 14.
Jesenice: Zupan Urh, Kogovšek; Brus, Selan, Svetina, Čimžar, Koblar; Urukalo, Dolinar, Šturm, Valtola, Sillanpää; Šlibar, Lyons, Zajc, Lesničar, Slivnik; Prostor, Sojer, Baloh, Dobravec, Jenko. Glavni trener: Niko Eronen.
Jeseničani, ki so tega v skupini master, kjer se peterica bori za čim boljše izhodišče v končnici, začeli s porazom, so v soboto pred 850 navijači v Podmežakli na kolena spravili aktualnega prvaka Renon. Tekma je bila še malo bolj posebna, ker so železarji organizirali metanje plišastih igrač, ki so na led poletele od prvem jeseniškem golu, ki ga je v 10. minuti prispeval Žiga Urukalo. Klub je vse igrače že podaril otrokom iz Centra za socialno delo in Bolnišnice Jesenice.
Sobotni večer si bo zapomnil tudi 16-letni vratar Ožbej Zupan Urh, ki je prvič zaigral v ligi AHL. Jeseničane, ki so trenutno drugi na lestvici, v torek čaka pot v Cortino D'Ampezzo, v četrtek pa v Kitzbühel.
Ta teden v ligi AHL
Torek
Skupina master: Cortina – Sij Acroni Jesenice (20.30)
Kvalifikacijska skupina A: Merano – Salzburg 2, Val Gardena – Vipiteno
Kvalifikacijska skupina B: Bregenzerwald – Celje (19.30), Sisak – UnterlandČetrtek
Skupina master: Kitzbühel – Sij Acroni Jesenice (19.30), Renon – Cortina
Kvalifikacijska skupina A: Salzburg 2 – Val Gardena, Vipiteno – Merano
Kvalifikacijska skupina B: Celje – Sisak (19.00), Unterland – Bregenzerwald
Še bolje pa gre v tem zelo pomembnem delu sezone Celjanom. Doslej so v kvalifikacijah za končnico odigrali tri tekme in na vsaki prišli do točk. Po zmagi v Sisku, so v Egni Unterland premagali po kazenskih strelih, točko pa iztržili tudi na prvi domači tekmi, na kateri so se pomerili z Bregenzerwaldom, ki je v zadnji minuti izsilil podaljšek, nato pa zmagal v loteriji.
Celjani že več tednov igrajo z izredno okrnjeno postavo, poškodbe in bolezni jim te dni ne gredo na roko, a vseeno so na polovici poti v kvalifikacijski skupini B v vodstvu in imajo lepe možnosti, da se prebijejo v dodatne boje za preboj v končnico.
Po koncu tekmovanja v obeh kvalifikacijskih skupinah bodo v razigravanje napredovale tri najboljše ekipe iz vsake skupine. Ekipe skupine A se bodo križale z ekipami skupine B, tiste, ki bodo prve prišle do dveh zmag, pa si bodo priigrale zadnje tri vstopnice za končnico.
Drugi del se bo končal že to soboto, Celjane v torek čaka gostovanje pri Bregenzerwaldu, v četrtek v dvorano v Mestnem parku prihaja Sisak.
Izidi v ligi AHL
Skupina master: Zell am See – Sij Acroni Jesenice 4:3 (podaljšek), Renon – Kitzbühel 6:5 (podaljšek), Renon – Zell am See 2:3, Kitzbühel – Cortina 6:4, Cortina – Zell am See 1:2, Sij Acroni Jesenice – Renon 6:3
Vrstni red: 1. Zell am See 12 točk, 2. Jesenice 6, 3. Kitzbühel 5, 4. Renon 5, 5. Cortina 0Kvalifikacijska skupina A: Merano – Vipiteno 3:1, Val Gardena – Salzburg 2 6:3, Salzburg 2 – Merano 1:3, Vipiteno – Val Gardena 4:0, Vipiteno – Salzburg 2 4:0, Val Gardena – Merano 4:5
Vrstni red: 1. Merano 11, 2. Vipiteno 9, 3. Val Gardena 3, 4. Salzburg 2 1Kvalifikacijska skupina B: Bregenzerwald – Unterland 5:4, Sisak – Celje 4:5, Unterland – Celje 1:2 (kazenski streli), Unterland – Sisak 1:4
Vrstni red: 1. Celje 7, 2. Sisak 6, 3. Bregenzerwald 5, 4. Unterland 3