03.10.2024 22:05:01

Celjani do prve točke, a slajše se je smejal Marcel Rodman

Zell am See FB
Marcel Rodman

V četrtek se je s petimi tekmami nadaljevala liga AHL, na delu pa je bil le en slovenski predstavnik.

Zell am See – Celje 4:3 (0:1, 0:1, 3:1; 0:0) – kazenski streli
Zell am See – Eisbärenarena. 1200 gledalcev. Glavna sodnika: Holzer in Huber. Linijska sodnika: Divis in Strimitzer (vsi Avstrija).
Strelci: 0:1 Bernard (Jakupović, 8.), 0:2 Carkovskji (Logar, Mintautiškis, 27., PP1), 1:2 Huard (Cuma, 45.), 1:3 Panasenko (Sojer, 48.), 2:3 McLeod (Widen, Huard, 55., PP1), 3:3 Wilfan (Huard, Widen, 59.).
Kazenski streli: 1:0 (Johansson za Zell am See).
Kazenske minute: Zell am See 6, Celje 8.

Celje: Gajšek, Brandner; Logar, Bukovec, Povše, Jakupović; Širovnik, Groznik, Mintautiškis, Carkovskji, Sotlar; Kuret, Bohinc, Sodja Zalokar, Sojer, Panasenko; Berc, Žeželj, Sečen, Kumanović. Glavni trener: Gal Koren.

Celje je v 4. krogu odšlo v Avstrijo, v Zell am See, ki ga letos prvič vodi slovenski trener Marcel Rodman.

Ta teden v ligi AHL
Četrtek: Zell am See – Celje 4:3 (kazenski streli), Kitzbühel – Bregenzerwald 5:1, Renon – Salzburg 2 1:2, Cortina – Vipiteno 2:1, Val Gardena – Unterland 4:2
Sobota: Celje – Kitzbühel (18.00), Vipiteno – Sij Acroni Jesenice (18.00), Renon – Val Gardena, Sisak – Zell am See, Salzburg 2 – Merano
Nedelja: Unterland – Cortina

Celjani so sicer slabo odprli sezono v alpski ligi, saj do sinoči niso osvojili še nobene točke. Četa Gala Korena je morala poraze priznati drugi ekipi Salzburga, Bregenzerwaldu in Vipitenu, Zell am See pa bi moral glede na vse parametre rumeno-modrim bolj ugajati, izkazalo se je, da ni bilo čisto tako.

Da je Celje prišlo do prve točke, je bil najbolj zaslužen vratar Jakob Brandner, ki je obranil kar 50 strelov, šele v 45. minuti je prvič klonil. Takrat so Celjani še vedno vodili z 2:1, v 8. minuti je prvi zadel Jakob Bernard, v 27. je power play izkoristil Danil Carkovskji, in ko je Bogdan Panasenko goste v 48. minuti popeljal na +2, so bili Štajerci blizu prvega uspeha letos.

Martin Metelko
Mikus Mintautiškis

Do zadnjih minut so garali, veliko trpeli, a ni jim uspelo zdržati silovitega pritiska severnih medvedov, ki jih je spodbujalo 1200 navijačev, ugostitelji so 61 sekund do konca rednega dela brez vratarja izenačili in tekmo popeljali v podaljšek. V tem sta mreži mirovali, v loteriji pa so daljšo potegnili varovanci Marcela Rodmana.

Sij Acroni Jesenice v četrtek niso igrale, naslednjič bodo v soboto, ko jih čaka gostovanje v Sterzingu pri Vipitenu, Celjani bodo na isti večer gostili po štirih krogih popolni Kitzbühel, kjer se dokazuje slovenski reprezentant Matic Podlipnik.