bk
02.10.2024 08:21:53

Sijajen slovenski hokejski večer v Avstriji, kar trije risi med strelci (video)

V ligi ICEHL sta se v tudi v torek odigrali dve tekmi.

Šlo je za vnaprej odigrani srečanji. Tako je celovški KAC na tekmi 19. kroga gostil Vienno, Linz pa na tekmi 29. kroga Asiago, na teh pa smo lahko spremljali tudi tri slovenske reprezentante.

Podprvaki iz Celovca so proti Dunajčanom prišli do tesne zmage s 3:2. Jana Muršaka tokrat zaradi poškodbe ni bilo v postavi, je pa znova nase opozoril naš mladi reprezentant Luka Gomboc, ki je v 31. minuti zadel za vodstvo z 2:0, ko je izkoristil hudo napako vratarja Vienne. To je bil Gombočev drugi gol v sezoni.

Kar 10 golov pa je padlo v Zgornji Avstriji, kjer je Linz po štirih porazih na štirih tekmah vendarle prišel do prve zmage in to zelo visoke. S kar 8:2 so črna krila nadvladala Asiago! Drugo tekmo sta za Linz odigrala Ken Ograjenšek in Luka Maver, ki sta se prav tako vpisala v strelsko statistiko.

Maver je tako v 37. minuti zadel za vodstvo s 6:2, ob čemer mu je Ograjenšek podal, Ken pa je podal tudi v 28. minuti, ko je Linz napadal v power playu in zadel za prednost s 3:1.

V sredo bosta tekmo 29. kroga vnaprej odigrala še Salzburg in Val Pusteria. Olimpijo tekmi čakata v petek v Innsbrucku in v soboto pri Vorarlbergu.