29.09.2024 19:48:56

Celjani brez točk tudi v drugo, Bregenzerwald do visoke zmage

Luka Vovk

Hokejisti moštva RST Pellet Celje so v tekmi alpske lige na domačem ledu izgubili z Bregenzerwaldom z 2:6 (1:2, 1:2, 0:2).

Celje – Bregenzerwald 2:6 (1:2,1:2,0:2)
Celje – Dvorana v Mestnem parku. 200 gledalcev. Glavna sodnika: Meixner in Voican. Linijska sodnika: Legat in Preiser (vsi Avstrija).
Strelci: 0:1 Wernicke (Ranftl, Pöschmann, 8., PP1), 1:1 Mintautiškis (Sotlar, Povše, 14., PP1), 1:2 Schlögl (Ossipov, Kookmaa, 17., PP1), 2:2 Sotlar (Bukovec, 23., PP1), 2:3 Metzler (Fadjejev, Pöschmann, 24.), 2:4 Wernicke (Zwerger, Ranftl, 33., PP1), 2:5 Metzler (Pöschmann, Fadjejev, 56.), 2:6 Fadjejev (Ossipov, Metzler, 56.).
Kazenske minute: Celje 20, Bregenzerwald 18.

Celje: Gajšek, Brandner; Logar, Bernard, Mintautiškis, Povše, Sotlar; Širovnik, Groznik, Panasenko, Carkovskji, Sodja Zalokar; Kuret, Berc, Bukovec, Sojer, Jakupović; Žeželj, Sečen, Vodlan. Trener: Gal Koren.

Celjani so ta konec tedna imeli domačo premiero v drugem najmočnejšem regionalnem tekmovanju. Po sobotnem tesnem porazu z mlado salzburško ekipo z 2:3 so morali danes priznati premoč še Bregezerwaldu, na koncu je bilo 2:6.

Ostali izidi: Salzburg 2 – Kitzbühel 1:8, Renon – Zell am See 3:1, Unterland – Merano 3:4 (podaljšek), Val Gardena – Cortina 1:5, Renon – Unterland 5:4 (podaljšek), Sisak – Val Gardena 7:1, Kitzbühel – Zell am See 5:2, Merano – Vipiteno 3:1

Domači so bili povsem enakovredni do polovice tekme, ko so dvakrat izničili zaostanek. Prvi gol je ob igralcu več dosegel Mikus Mintautiškis v 14. minuti, drugega pa prav tako ob "power playu" Jure Sotlar v 22. A so gostje hitro spet povedli, si do odmora priigrali dva gola prednosti, v zadnji tretjini pa nato na hitro v 56. minuti dosegli še dva gola in potrdili zmago.

Celjani so tako v novi sezoni še brez zmage po treh tekmah in na predzadnjem mestu, naslednja tekma jih čaka v četrtek v Zell am Seeju.