21.09.2024 20:58:31

Celjani po preobratu praznih rok iz Sterzinga

Luka Vovk

Hokejisti Pellet Celja so v uvodnem nastopu nove sezone alpske lige na gostovanju pri Vipitenu po preobratu doživeli poraz s 5:2 (1:2, 2:0, 2:0).

Vipiteno – Celje 5:2 (1:2, 2:0, 2:0)
Sterzing – Arena Weihenstephan. 515 gledalcev. Glavna sodnika: Benvegnu in Soraperra. Linijska sodnika: Fecchio in Grisenti (vsi Italija).
Strelci: 0:1 Sotlar (Mintautiškis, 4., PP1), 0:2 Carkovskji (Panasenko, Bohinc, 7., PP1), 1:2 De Lorenzo Meo (Sanche, Livingston, 17., PP1), 2:2 Zecchetto (26., SH1), 3:2 Capannelli (Sanvido, Brunner, 31.), 4:2 Sanche (51., KS), 5:2 Zandegiacomo (Capannelli, Planatscher, 57., EN).
Kazenske minute: Vipiteno 25 + 20 (De Lorenzo Meo), Celje 18.

Celje: Brandner, Gajšek; Logar, Bernard, Mintautiškis, Povše, Sotlar; Širovnik, Groznik, Sodja Zalokar, Carkovskji, Panasenko; Bohinc, Grahut, Bukovec, Sečen, Jakupović; Berc, Zorman, Kumanović, Sojer, Žeželj. Glavni trener: Gal Koren.

Potem, ko sta Jure Sotlar v četrti minuti in Danil Carkovskji v šesti izkoristila prednosti igralca več na ledu, je vse kazalo, da bodo Celjani na Južnem Tirolskem trd oreh. A Vipiteno je že v drugem delu izid obrnili.

V prvem so izkoristili številčno prednost, boleč pa je bil gol Lukasa Mea de Lorenza ob igralcu manj na ledu za 2:2 v 26. minuti. Še pred drugo menjavo strani je Adam Capanelli poskrbel za prvo vodstvo domačih, v zadnjem delu pa sta zmago potrdila Philippe Sance (kazenski strel) in Luciano Mistroti Zandegiacomo.

Na tekmi ni manjkalo vseh elementov hokejske igre, zapele so tudi pesti in Celjani so na kazenski klopi presedeli kar 18 minut, domači pa 22, že omenjeni De Lorenzo pa je moral v 45. minuti predčasno v slačilnico.

Prihodnji konec tedna bodo Štajerci odigrali tudi prvo domačo tekmo, ko v knežje mesto prihaja mlada ekipa Salzburga.