Jeseniški hokejisti izgubili, a člana lige ICEHL močno namučili

VSV/Krammer

Da bi bili vedno taki.

VSV Beljak – Sij Acroni Jesenice 5:4 (2:1, 0:1, 2:2; 1:0) – podaljšek
Strelci: 0:1 Koblar (Svetina, Selan, 16.), 1:1 Richter (Hughes, Hancock, 16.), 2:1 Wallenta (Wall, Wetzl, 20.), 2:2 Valtola (Šturm, Dolinar, 29.), 2:3 Sturm (Valtola, 45.), 3:3 Ščerbak (Lanzinger, Rauchenwald, 48., PP1), 3:4 Selan (Svetina, 52., PP1), 4:4 Ščerbak (Macpherson, Hughes, 57.), 5:4 Hancock (65.).
Kazenske minute: VSV Beljak 8, Sij Acroni Jesenice 6.

Postava Jesenic: Us, Glavič; Dolinar, Šlibar, Sillanpää, Lesničar, Pečnik; Urukalo, Brus, Svetina, Valtola, Šturm; Selan, Prostor, Koblar, Čimžar, Jenko; Turšič Sečkar, Adrović, Baloh, Slivnik. Glavni trener: Niko Eronen

Pretekli konec tedna je tudi Sij Acroni Jesenice čakal nov pripravljalni obračun, gotovo eden najbolj zahtevnih v tem obdobju letos. Železarji so se v gosteh pomerili z beljaškim VSV in ta močni kolektiv iz lige ICEHL močno namučili.

VSV/Krammer

S sijajno moštveno igro in pristopom, z razpoloženim vratarjem Žanom Usom (37 obramb) in dobrim izkoristkom priložnosti so Jeseničani, pri katerih bo tudi v prihodnje igral Martin Bohinc, celo trikrat povedli!

Pripravljalne tekme Jesenic
16. avgust, Podmežakla: Jesenice – Gyergyoi 2:5
26. avgust, Celje: Celje – Jesenice 4:3
1. september, Podmežakla: Jesenice – Zell am See 2:5
8. september, Beljak: VSV – Jesenice 5:4 (podaljšek)
12. september, Podmežakla: Jesenice – Asiago (19.00)
14. september, Kitzbühel: Kitzbühel – Jesenice (19.00)

V 16. minuti je za 1:0 zadel Gregor Koblar, v 29. je na 2:2 izenačil Ollie Valtola, v vodstvo s 3:2 je četo Nika Eronena v 45. minuti popeljal Jaka Šturm, v 52. pa je igralca več za vodstvo s 4:3 izkoristil Maks Selan.

VSV/Krammer

Vse do 57. minute so Jeseničani vodili, ko so orli, ki so pogrešali le peščico igralcev, pred skoraj 2000 navijači uspeli izsiliti podaljšek ter v tem zmagali z golom doseženim eno sekundo pred zadnjo sireno.

V tem tednu bodo železarji odigrali še dve tekmi. V četrtek bodo gostili Asiago, v nedeljo pa odšli v Kitzbühel, naslednjo sredo pa Gorenjce čaka prva uradna tekma nove sezone, v državnem prvenstvu bodo gostili Slavijo Junior.