56.532 evrov: to je rekorder po zaslužku med ...

Barron Trump - Za to je zaslužna slovenska kri!

ekipa ilek stuhec Ekipa24.si

Kaj je narobe? Slovenci bežijo v tujino! Jih doma...

0 22.12.2023 22:24:39

Bolzano pretrd oreh za SŽ Olimpijo, podprvak lige ICEHL že do osme zaporedne zmage

Manfred Mair
Hokejisti SŽ Olimpije so v tekmi 31. kroga lige ICEHL izgubili na gostovanju pri Bolzanu z 0:3 (0:1, 0:1, 0:1).

Bolzano - SŽ Olimpija 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
* Dvorana Eiswelle, gledalcev 2500, sodniki: Berneker, Trilar (glavna), Hribar, Pardatscher.
* Strelci: 1:0 Halmo (Vandane, Miceli, 10., PP1), 2:0 Thomas (Teves, Ford, 26., PP1), 3:0 Mantenuto (Halmo, Vandane, 53.).
* Kazenske minute: Bolzano 13, SŽ Olimpija 16 +20 (Dodero), +20 (Crnović).

Ljubljanski hokejisti so po daljšem premoru v najmočnejšem regionalnem tekmovanju - prejšnji teden so na SP mlajših selekcij na Bledu Slovenci zmagali in se uvrstili v močnejši razred za naslednjo sezono - začeli pester konec leta 2024 s porazom. V Bolzanu so bili dokaj enakovreden tekmec, a svojih priložnosti niso izkoristili, domača zasedba pa je v vsaki tretjini dosegla po en gol.

Gostje, ki so na Južno Tirolsko potovali brez bolnega glavnega trenerja Anttija Karhule, so bili v prvem delu po strelih celo za odtenek boljši, toda domači vratar Gianluca Vallini je bil zanesljiv. Na drugi strani je tudi povratnik po poškodbi Lukaš Horak delo opravljal dobro, je pa moral po plošček v mrežo v deseti minuti, ko so domači izkoristili prvi "power play".

V nadaljevanju so zeleno-bele pestile še večje težave z izključitvami. Že v 22. minuti so ostali brez Charlieja Dodera, ki je zaradi nenamernega bodenja z rezilom palice dobil petminutno kazen in disciplinsko kazen, ob igralcu več pa so nato domači zadeli še enkrat. Tudi v tej tretjini so bili gostje kljub kaznim nekajkrat nevarni, najbolj Trevor Gooch in Aljaž Predan, a vratar domačih tudi v drugih 20 minutah ni klonil.

V zadnji tretjini pa je vse upe na preobrat pokopal tretji domači zadetek. Pred tem so imeli na ledu igralca več gostje, a prednosti niso izkoristili, ko pa se je kaznovani igralec Bolzana vrnil na led, so domači uprizorili hiter napad, po katerem je Horak plošček še odbil, v drugem poskusu pa je bil uspešen Daniel Mantenuto in odločil tekmo.

Ljubljančani so na lestvici zdaj z 28 točkami na desetem mestu.

Do konca koledarskega leta čakajo zmaje še tri tekme. Na praznični 26. december bodo v Tivoliju gostili celovški KAC, dva dni pozneje gredo v goste k Salzburgu, 30. decembra pa spet v Tivoliju gostijo Asiago.