Izrojena slovenska desnica: kako se Janez Janša ...

vincic Ekipa24.si

Uh, kaj mu počnejo navijači Barce! Slovenskemu ...

0 18.09.2022 20:16:18

Jeseničani na prvem gostovanju pri novincu neuspešni

Ekipa Sij Acroni Jesenice je v 2. krogu alpske hokejske lige v predmestju Bolzana izgubila proti Unterland Cavaliers, slednji so zmagali s 5:2 (0:1, 3:0, 2:1).

Unterland Cavaliers - Sij Acroni Jesenice 5:2 (0:1, 3:0, 2:1)
* Dvorana Neumarkt, sodniki: Benvegnu, Lega, Basso in Fleischmann (vsi Italija).
* Strelci: 0:1 Polcs (Pance, 13.), 1:1 G. Galassiti (Kokoska, Nyman, 25.), 2:1 D. Galassiti (32.), Kokoška 3:1 (Markkula 35.), 4:1 Kaufmann (Egger, Markkula, 43.), 5:1 Wieser (Zerbetto, Nyman, 50.), 5:2 Pance (Logar, Jenko, 57.).
* Izključitve: Unterland Cavaliers 6 minut, Acroni Jesenice 10.

Jeseniški hokejisti so sezono 2022/23 v alpski ligi pred tednom dni odprli s prepričljivo zmago proti Cortini, slavili so s 4:0. Na drugi tekmi je bila uvodna dobra tretjina premalo za končni uspeh.

Latvijski napadalec Rudolfs Polcs je gorenjsko zasedbo v 13. minuti po podaji Erica Panceta povedel v vodstvo. A je bilo že pop petih minutah drugega dela izid izenačen, domači pa so v razmaku desetih minut dosegli tri gole in prišli v zanesljivo vodstvo.

Gorenjska ekipa je v strelih dobila uvodno tretjino z 11:5, v drugi pa so domači igralce trenerja Gabra Glaviča nadigrali kar z 19:4. Zadnja tretjina je bila bolj izenačena v strelih, s 13:9 je bila boljša italijanska zasedba, a je bil po dveh golih gostiteljev zadetek Panceta zgolj lepotni popravek izida.

Igralci Sija Acronija Jesenic bodo v torek, 20. septembra, v prvem polfinalu pokala Slovenije igrali v Celju, v četrtek pa bodo v alpski ligi gostili Red Bull Juniors.

Značke: hokej, sta