0 02.04.2022 21:14:59

Hokejisti Jesenic KONČNO V FINALU!!! Drama pa taka, kot je še niste videli!!

Domen Jančič
Hokejisti Sija Acronija Jesenic so finalisti lige AHL.

Končno! Po štirih neuspešnih podvigih, so hokejisti Jesenic vendarle postali finalisti alpske lige.

Nocoj so v Collalbu Renon premagali s 5:4 po podaljšku, potem ko so vse do 54. minute vodili s 4:1.
Zmagoviti zadetek za zmago v seriji s 3:1 je v 76. minuti dosegel Eetu Elo, ko je izkoristil power play.

Po visoki zmagi na zadnji tekmi v Podmežakli (6:0) je Gorenjcem tudi tokrat kazalo dobro vse do končnice, ko bi skoraj zapravili priigrano.

Strelci so v dvorani Ritten, severovzhodno od Bolzana, potrebovali tretjino za ogrevanje, nato pa sta Jaša Jenko (23.) in Eric Pance (33.) poskrbela za vodstvo gostov. Po začasnem znižanju je Luka Ulamec (35.) spet povišal na + 2.

Ko pa je v zadnjem delu Jesperi Viikilä tega tekmovanja. A Renon je še enkrat zbral vse sile in med 55. in 60. minuto dosegel tri gole in si podaljšal upanje.

Izredno izenačen je bil tudi podaljšek in odločitev je padla šele v 76. minuti, ko je Elo zaključil akcijo, v kateri sta sodelovala tudi Pance in Miha Logar.

V finalu, ki se začne v petek, se bodo pomerili z Asiagom, ki je nocoj prav tako po podaljšku slavil v Lustenauu in serijo dobil s 3:1. Asiago bo imel v finalu prednost domačega igrišča.

Značke: jesenice, renon, ahl