0 07.01.2022 11:43:09

Liga ICEHL: Vienna izgubila, SŽ Olimpija pridobila

Martin Metelko
Namesto šestih so bile sinoči v ligi ICEHL odigrane še tri tekme 36. kroga.

Graz, ki je v zadnjih tednih nanizal osem zaporednih zmag, je včeraj izgubil drugič zapored. Potem ko je črne panterje premagal VSV Beljak, so avstrijski Štajerci brez točk ostali še v Celovcu. Ken Ograjenšek je pri gostih v 59. minuti zaostanek znižal na 2:4 oziroma postavil končni izid, medtem ko se pri Celovčanih Andrej Tavželj v statistiko ni vpisal, Roka Tičarja pa še drugo tekmo zapored ni bilo v postavi, potem ko se je poškodoval na ponedeljkovem treningu, so sporočili v klubu.

Na drugi tekmi večera je Znojmo premagal Vienno, ki je s tem porazom padla po lestvici, tudi za SŽ Olimpijo, ki je po novem četrta.

Izjemen boj pa je v Bolzanu pokazal predzadnji Dornbirn, ki je bil celo na pragu presenetljive zmage; buldogi so namreč do 49. minute vodili s 3:0, a lanski finalisti so nato še malo dvignili tempo in v sedmih minutah poravnali izid. V tretji tretjini so na gol Avstrijcev ustrelili kar 17-krat, nato pa so lisjaki delo uspešno dokončali v podaljšku ter z novo zmago skočili tudi pod sam vrh razpredelnice.

Izidi 36. kroga: Znojmo – Vienna 5:3 (0:1, 2:1, 3:1), KAC Celovec – Graz 4:2 (2:0, 1:0, 1:2),
Bolzano – Dornbirn 4:3 (0:0, 0:1, 3:2; 1:0) – podaljšek, SŽ Olimpija – Val Pusteria (odpovedano),
Linz – Salzburg (odpovedano), Innsbruck – VSV Beljak (odpovedano)
13. Linz   31   5  17  2  7   67:114  26  0,83
Legenda: število tekem, število zmag (tri točke), število porazov (nič točk), število zmag po podaljšku ali kazenskih strelih (dve točki),
število porazov po podaljšku ali kazenskih strelih (ena točka), razlika v zadetkih, točke, povprečje točk na tekmo
Nedeljski pari 37. kroga: Vienna – Salzburg, KAC Celovec – Bolzano, VSV Beljak – Znojmo, Graz – Innsbruck,