Afera sodna stavba: ko je država plačala ...

Ljudmila Novak: »Če nekdo stokrat pove, da sem ...

Tekmovalka Kmetije se je poročila

0 18.01.2021 21:37:58

Jeseničani v Salzburgu do pete zaporedne zmage

Domen Jančič/HDD SIJ Acroni Jesenice
Hokejisti Sija Acronija Jesenic so v tekmi alpske lige v gosteh premagali mlado ekipo Salzburga s 7:5 (3:2, 2:2, 2:1).

Jeseničani nadaljujejo uspešno serijo tekem v regionalnem tekmovanju. Izgubili so le prvo v tem koledarskem letu, današnja zmaga pa je že peta v nizu. Z njo so se tudi pomaknili tik pod vrh lestvice, pred železarji sta le Pustertal in SŽ Olimpija.

Pri mladi salzburški zasedbi, ki tudi dobro igra v alpski ligi in kjer se že več sezon dokazuje tudi nekdanji mladi reprezentant Aljaž Predan, so se morali Jeseničani kar potruditi za zmago. Začetek je bil njihov, povedli so po zadetku Aljoše Crnoviča, toda v le dveh minutah so nato Jeseničani najprej dobili gol, pa povedli z zadetkom Jake Sodje, a spet dovolili izenačenje. Tretjina pa je pripadla gostom, potem ko je v 18. minuti za minimalno prednost poskrbel Jaka Šturm.

Podobno je bilo tudi nadaljevanje. Domači so izenačili, Jeseničani prek Sodje spet povedli, a na polovici tekme ob igralcu manj spet prejeli zadetek za 4:4. A že manj kot minuto pozneje je Šturm poskrbel, da so gostje tudi na drugi odmor odšli s prednostjo.

Šele v zadnji tretjini so si lahko železarji nekoliko oddahnili. Danes zelo razpoložena Šturm in Sodja sta dosegla vsak še po en gol in tako tekmo oba končala s "hat-trickom", vodstvo 7:4 v 49. minuti pa je bilo nato vendarle prevelika ovira za Salzburg, ki je do konca le še kozmetično popravil izid.

Jeseničani bodo lahko dobro formo potrjevali že v četrtek, ko bodo v Podmežakli gostili Cortino.

Značke: hokej, sta, jesenice