Tedenski horoskop: V tišini lahko prisluhnete ...

Afera sodna stavba: ko je država plačala ...

Ljudmila Novak: »Če nekdo stokrat pove, da sem ...

Luka Dončić objavil posebno fotografijo ...

Tekmovalci Kmetija 2023 Njena.si

Tekmovalka Kmetije se je poročila

0 06.01.2021 22:37:54

SŽ Olimpija v Val Gardeni prišla do visoke zmage, Hölsä vknjižil prvo ničlo v sezoni

Žiga Mehle
Jurij Kodrun
Hokejisti SŽ Olimpije so v tekmi alpske lige v gosteh premagali Val Gardeno s 5:0 (2:0, 2:0, 1:0).

Ljubljanski hokejisti so se na prejšnji tekmi alpske lige oddolžili Asiagu za poraz na njegovem terenu, tekma z Lustenauom je nato odpadla zaradi okužb v ekipi tekmecev, danes pa so slovenski hokejisti gostovali pri ekipi, ki se nahaja v spodnjem delu lestvice.

Ena vodilnih ekip regionalnega tekmovanja je upravičila status favorita. Ljubljančani so hitro prišli do vodilnega zadetka, Žiga Pance je zadel že v tretji minuti, podobno učinkovito pa je bilo tudi nadaljevanje. Še v prvi tretjini je za povišanje poskrbel Nik Simšič.

V nadaljevanju se je med strelce vpisal še Žiga Mehle, v 34. minuti pa je Luka Zorko za še trdnejše vodstvo zadel za 4:0. Gostje so imeli številne priložnosti in tudi več strelov, a tudi ljubljanska vratar Paavo Hölsä se je izkazal, do konca tekma pa ni klonil niti enkrat. Hölsä je za prvi shutout v sezoni lige AHL obranil 35 strelov.

V zadnji tretjini zeleno-beli kljub trdnemu vodstvu niso popuščali, v 51. minuti pa je peti in zadnji gol na tekmi dosegel Tadej Čimžar.

Nadaljevanje alpske lige ljubljanski ekipi prinaša domačo tekmo, v soboto se bodo zmaji v Tivoliju pomerili z Bregenzerwaldom.

Značke: hokej, sž-olimpija