49-letnik na stopnišču napadel 50-letnico, jo ...

Meghan - ljubosumni izpad? Ženski ukazala, naj se...

0 20.11.2020 21:51:45

Jeseničani s težavami do zmage nad Bregenzerwaldom

Domen Jančič/HDD SIJ Acroni Jesenice
Hokejisti Sija Acronija Jesenic so v tekmi alpske lige premagali Bregenzerwald po kazenskih strelih z 2:1 (0:0, 0:0, 1:1; 1:0).

Jesenice - Bregenzerwald 2:1
(0:0, 0:0, 1:1; 0:0) – po kazenskih strelih
Jesenice – Dvorana Podmežakla. Brez gledalcev. Glavna sodnika: Lešnjak in Pahor. Linijska sodnika: Snoj in Pagon (vsi Slovenija).
Strelca: 1:0 Metzler (Zwerger, Kandemir, 44.), 1:1 Jezovšek (Tomaževič, 47.).
Kazenski streli: 1:0 (Jezovšek za Jesenice).
Kazenske minute: Sij Acroni Jesenice 6, Bregenzerwald 4 + 10 (Hyyppä).

Jeseniški hokejisti so prejšnji teden končali dolgo obdobje brez tekem bodisi zaradi okužb z novim koronavirusom pri tekmecih, predvsem pa zaradi težav v lastni ekipi.

Na sceno v regionalnem tekmovanju so se vrnili z dobro predstavo v Feldkirchu, ta konec tedna pa imajo dvojni spored.

Danes je bil njihov tekmec ekipa iz Bregenzerwalda, v kateri so bili Jeseničani na papirju favoriti. A tekmec se je pokazal za trdega in večji del tekme so bili gostje povsem enakovredni železarjem.

Odločitev je tako padla šele v dodatnem delu oziroma po kazenskih strelih. V zadnji tretjini so gostje celo presenetili domače in po nezbranosti pred vrati poskrbeli za vodstvo. To je bilo kratko, saj je Žan Jezovšek izenačil v 47. minuti.

V podaljšku so imeli Jeseničani dve kazni in minuto in pol dva igralca manj na ledu, česar pa gostje niso izkoristili.

Pri kazenskih strelih pa je bil nato za domače uspešen le Žan Jezovšek, medtem ko sta Erik Svetina in Mirko Đumić svoji priložnosti zapravila. A na drugi stani je Žan Us en strel ubranil, gostje pa so preostala poskusa zapravili, pri zadnjem se je plošček odbil od okvirja vrat, in dve točki sta ostali v Podmežakli.

Jeseničane naslednja tekma čaka že v soboto, ko bodo spet doma igrali še z Lustenauom.

Značke: hokej, sta