Ustavni sodnik Jaklič trdi, da ni potreboval ...

andreja-špeh Njena.si

Andreja Špeh iz MasterChefove kuhinje na Japonsko

0 28.12.2019 23:10:36

Jeseničani izgubili s Pustertalom

Hokejisti Sija Acronija Jesenic so v tekmi alpske lige v gosteh izgubili z ekipo Pustertal z 1:4 (1:0, 0:3, 0:1).

Jeseničani so v zadnjem tednu dosegli dve zmagi in tako prebrodili poraz v slovenskem derbiju na domačem ledu. A tokrat so naleteli na previsoko oviro, lanski finalisti iz Brunica in trenutno tretji na lestvici regionalnega tekmovanja so po slabšem začetku stvari v nadaljevanju postavili na pričakovano mesto.

Slovenski hokejisti so dvoboj dobro začeli in dobili prvo tretjino. Vratar Antoine Bonvalot je ubranil vse strele, na drugi strani pa je železarje v vodstvo popeljal Žiga Urukalo v deseti minuti.

Gostje so prednost zadržali do začetka druge tretjine, potem pa so v razmaku 16 sekund v 22. in 23. minuti dobili dva gola. Tudi njihov vratar je imel vse več dela, do konca je nabral 34 obramb, v drugi tretjini pa je klonil še ob številčni prednosti domačih v 31. minuti.

Preobrata Jeseničani niso zmogli, v zadnjem delu so domači dosegli še en gol in tako potrdili zmago, obenem pa dosegli natančno takšen izid kot na prvem medsebojnem dvoboju teh ekip oktobra v Podmežakli.

V letu 2019 bodo železarji odigrali še eno tekmo, v ponedeljek bodo pred domačimi navijači gostili Zell am See.

Značke: hokej, sta