Ministrstvo sledilo stroki: Letos bodo odstrelili ...

Simon Vadnjal Revija Stop

Znani obrazi so zelo okoljsko ozaveščeni

0 06.10.2018 20:32:27

Sij Acroni Jesenice zanesljivo do nove zmage

Hokejisti Sija Acronija Jesenic so v tekmi alpske lige premagali Kitzbühel s 4:1 (1:0, 1:1, 2:0).

Jeseničani so na prejšnji domači tekmi brez težav premagali drugo ekipo celovškega kluba, danes pa jih je čakal nekoliko zahtevnejši tekmec s sredine lestvice.

Domači so dobro začeli in po zadetkih Erika Svetine na koncu prvega dela in Urbana Sodje na začetku drugega vodili z 2:0. A so se tekmeci približali, z igralcem več pa sredi tekme znižali in napovedali zanimivo končnico.

V zadnjem delu je bilo dolgo tesno, potem pa so domači sedem minut pred koncem izkoristili igralca več, z zadetkom Tadeja Čimžarja pa se je tehtnica dokončno premaknila na jeseniško stran, tako da so tri točke ostale doma. Za piko na i je poskrbel Nik Pem v zadnji minuti, ko so gostje potegnili vratarja iz gola.

V naslednjem tednu bodo slovenski prvaki igrali dve tekmi, 11. oktobra gredo na gostovanje k Rittnu, dva dni pozneje pa bodo doma gostili Fasso.

Značke: hokej, sta