rudi-mlakar Njena.si

Rudi tudi v zunanjem svetu vse bolj priljubljen

0 23.09.2018 20:13:52

Olimpija visoko premagala Milančane

Hokejisti SŽ Olimpije so v tekmi alpske lige premagali Milano s 6:0 (1:0, 2:0, 3:0).

Hokejisti SŽ Olimpije so po treh gostovanjih v novi sezoni regionalnega tekmovanja dočakali prvo domačo tekmo. V Tivoli je prišel Milano, novinec v ligi, in doživel visok poraz.

Ljubljančani so imeli konec tedna zahteven urnik; v soboto so pozno zvečer končali tekmo v Val Gardeni (s tesnim porazom 3:4), danes popoldne pa jih je že čakal nov obračun. Začetek je pripadel gostom, a se je večkrat izkazal vratar Tilen Spreizter, pozneje pa je Janez Orehek iz prve prave priložnosti dosegel vodilni gol za domače.

V drugem delu je bila Olimpija precej boljša, najprej je kapetan Aleš Mušič neubranljivo meril pod prečko, domači pa so ob koncu izkoristili še prednost dveh igralcev na ledu in Mušič je povišal na 3:0.

Ko je David Planko takoj na začetku zadnjega dela zadel za 4:0, je bilo jasno, da bo zmaga ostala doma, zmajem pa je uspelo tudi zadržati prazno mrežo. Za piko na i sta s prodorom v 57. minuti in z zadetkom tik pred koncem poskrbela še Žan Jezovšek in Gregor Koblar.

Olimpija je z današnjo tekmo začela niz treh domačih, v sredo bodo v Tivoliju gostovali hokejisti iz Zell am Seeja, v soboto pa še Ritten.

Značke: hokej, olimpija