Na slovesnosti so med drugim podelili tradicionalne nagrade, kipce bloškega smučarja, tega so prejeli vsi nosilci uvrstitev na zmagovalni oder v minuli zimi na tekmah najvišje ravni. Predolimpijska sezona 2024/25 je slovenskim ljubiteljem in ljubiteljicam zimskih športov prinesla obilo razlogov za veselje, športniki in športnice so razveseljevali v vseh disciplinah, ki delujejo pod okriljem Smučarske zveze Slovenije, piko na i pa so postavili smučarski skakalci in skakalke na svetovnem prvenstvu v Trondheimu ter sestra in brat Nika in Domen Prevc, ki sta postavila nova svetovna rekorda v smučarskih poletih - 236 in 254,5 metra.
Osrednja junakinja zimskih svetovnih pokalov 2024/25 je Nika Prevc, ki je kot tretja skakalka v zgodovini ženskega svetovnega pokala v smučarskih skokih drugič zaporedoma osvojila veliki kristalni globus - tokrat na veličasten način, s številnimi rekordi. Sezono je v Lahtiju sklenila z rekordno prednostjo pred konkurenco, njen števec zmag v eni sezoni se je ustavil pri 15, od 7. februarja 2025 naprej ni poznala poraza, dobila je kar deset zaporednih tekem, vmes še dve na svetovnem prvenstvu v Trondheimu, kjer se je veselila še srebrnega odličja na mešani ekipni tekmi skupaj z Emo Klinec, Anžetom Laniškom in Domnom Prevcem.
Skakalci so v polnem sijaju zablesteli na svetovnem prvenstvu, kjer je Domen Prevc postal dvakratni svetovni prvak, varovanci Roberta Hrgote so ponovili dosežka iz Planice na posamični in ekipni preizkušnji, kjer so se z zlatom okitili še Anže Lanišek, Timi Zajc in Lovro Kos. Kos, Zajc, Prevc in Lanišek so kipec bloškega smučarja prejeli tudi kot moška ekipa v smučarskih skokih. Ema Klinec, Domen Prevc, Nika Prevc in Anže Lanišek pa kot mešana ekipa v smučarskih skokih.
Na prireditvi je SZS podelila kipce bloškega smučarja vsem najboljšim slovenskim zimskim športnikom minulo zimo. Ob smučarskih skakalcih so svoje kipce prevzeli tudi alpski smučarji Andreja Slokar, Miha Hrobat in Žan Kranjec, biatlonca Anamarija Lampič in Jakov Fak ter deskarja na snegu Tim Mastnak in Žan Košir.
Na slovesnosti pa smo zimske športnice in športnike spoznali v drugačni luči, in sicer v večernih oblekah. Nika Prevc je tokrat izbrala rožnato obleko, nase je opozorila tudi Anamarija Lampič z dolgo zeleno obleko in zlatimi čevlji z vrtoglavo peto. Več pa v spodnji fotogaleriji.