V Planici se je konec minulega tedna pisala zgodovina, glavni junak spektakla v dolini pod Poncami je bil nihče drug kot Domen Prevc. Najmlajši od bratov v družini Prevc je najprej osvojil mali kristalni globus za najboljšega v seštevku smučarskih poletov, na prvi tekmi je zmagal, na drugi je bil drugi, ob vsem tem pa je v nedeljo postavil nov svetovni rekord v smučarskih poletih.
Navdušenje navijačev pod letalnico je bilo velikansko, veselja pa niso mogli skriti niti člani slovenske skakalne reprezentance. Po koncu dogajanja smo bili priča tudi nadvse zanimivim prizorom na mestu, kjer je pristal Domen. Slednji se je vrnil na 'kraj zločina', ob tem pa dobil prav posebno presenečenje. Glavni trener moških smučarskih skakalcev Robert Hrgota je najprej odvijačil tablo, 254 ki na velikanki označuje razdaljo, jo predal Domnovemu očetu Božidarju, ta pa jo je odnesel svojemu sinu in novemu svetovnemu rekorderju.
Na srečo so bile zraven kamere organizatorjev, ki so poskrbele, da je bil ta nepozaben dogodek ovekovečen tudi z videozapisom.