Ekipa
© 2025 Salomon d.o.o. Vse pravice pridržane
gv
gv
13. 03. 2025 · 16:45
Deli članek:

Veliki globus? Skromna Nika o tem uspehu na način, ki ga niste pričakovali

Profimedia

Slovenska smučarska skakalka Nika Prevc je s sedmo zaporedno zmago v svetovnem pokalu, ki jo je z ogromno prednostjo 27,9 točke pred zasledovalkami slavila v Oslu, ubranila veliki kristalni globus za sezono. Prevc, tudi dobitnica dveh zlatih snežink na nedavnem svetovnem prvenstvu v Trondheimu, je tako Sloveniji prinesla še šesto skupno zmago.

"Hvala za čestitke! Zadovoljna sem s svojo predstavo, čeprav sem v finalnem skoku izgubila malo občutkov. Upam, da jih ujamem že jutri v Vikersundu. Za mano je še ena odlična tekma s super rezultatom in s potrjeno končno zmago v skupnem seštevku," je za Smučarsko zvezo Slovenije dodala skakalka, ki bo 15. marca dopolnila 20 let.

Prevčeva je z današnjo 19. zmago v karieri ter obenem že 12. v sezoni, a njeno prvo na slovitem Holmenkollnu, tako postala komaj druga slovenska športnica z dvema kristalnima globusoma za skupno zmago v sezoni svetovnega pokala. Do zdaj je to uspelo le Primožu Peterki, ki je bil najboljši v sezonah 1996/97 in 1997/98.

Kako gleda na veliki kristalni globus in dejstvo, da ga je dobila že par tekem pred koncem sezone? "Meni je to super. Ni se mi potrebno na nič več ozirati, zdaj lahko samo še pazim, da se zberem na rampi in oddelam dobre skoke," pa je za Val 202 skromno dejala slovenska šampionka.