Devetnajstletni Avstrijec, ki tekmuje v smučarskem krosu je čez noč postal spletna senzacija, vendar ne zaradi kakšnega svojega tekmovalnega dosežka, pač pa zaradi posnetka njegovega grozljivega padca, ki je zaokrožil po spletu.
Hauser je namreč tekmoval v Reiteralmu, kjer so potekale kvalifikacije za tekmo in je med enim od zavojev izgubil nadzor nad smučmi in skočil čez grbino ter poletel visoko v zrak. Izgledalo je že, da bo pristal med drevesi, a ga je v zadnjem trenutku nekoliko ustavila zaščitna ograja, katero je sicer prebil in obležal. Pravi čudež je, da je Hauser padec preživel praktično nepoškodovan, tudi sam je priznal, da je medtem, ko je bil v zraku, pomislil, da bo hudo nastradal.
"Bil sem zelo visoko. Čas se je v zraku za trenutek ustavil. Takrat sem pri sebi pomislil: 'Vesel bom, če bom lahko sam ustal," je 19-letnik dejal za Kleine Zaitung, njegova želja se je uresničila, saj na srečo ni utrpel resnejših poškodb.