Ekipa
© 2025 Salomon d.o.o. Vse pravice pridržane
STA
STA
14. 02. 2025 · 09:27
Deli članek:

Prevc v stiku z izjemnimi Avstrijci, veliko razočaranje za enega največjih vseh časov

Profimedia

Avstrijec Stefan Kraft je v močnem sneženju dobil kvalifikacije sobotne tekme svetovnega pokala v smučarskih skokih v japonskem Sapporu. Najboljši Slovenec je bil Domen Prevc na šestem mestu, medtem ko se 52-letnemu japonskemu veteranu Noriakiju Kasaiju ni uspelo prebiti skozi kvalifikacije za prvo od dveh posamičnih tekem na Japonskem.

Slovenska vrsta ima na olimpijski skakalnici Okurayama, ki je zadnja postojanka svetovnega pokala pred svetovnim prvenstvom v Trondheimu, le štiri skakalce, doma je ostal najboljši Anže Lanišek, vsi so se uvrstili na sobotno tekmo.

Prevc je bil šesti med kvalifikanti, Lovro Kos 12., Rok Oblak 32. Na tekmo se je uvrstil tudi Timi Zajc, ki je izpustil minuli vikend v Lake Placidu ter se pripravljal doma, danes pa je zasedel 42. mesto.

Medtem pa je brez nastopa na tekmi pred domačimi navijači ostal Kasai, ki je prvič nastopil na tej ravni tekmovanja po skoraj enoletnem premoru. Dvainpetdesetletnik je kvalifikacije končal na 52. mestu.

Prva od dveh tekem v Sapporu je na sporedu v soboto ob 7.10 po srednjeevropskem času.