Agencija Anadolu ima za področje Balkana sedež v Sarajevu, z Zrinko pa se je pogovarjal njen dolgoletni novinar in športni urednik. Pri čemer je veliko pozornosti namenil statusu, ki ga ima Zrinka ne samo na Hrvaškem, temveč tudi v Bosni in Hercegovini, od koder izvira njen oče Amir (iz Banjaluke), v Srbiji in v Sloveniji. Ne samo v Bosni in Hercegovini zaradi očetovega porekla, v zadnjih dneh njenih velikih uspehov je kar nekaj prizorov navijanja zanjo in njenega kolega Samuela Kolego prišlo iz Srbije, znani pa so tudi prizori iz Kranjske gore, ko je zanjo zelo odkrito navijal uradni napovedovalec, pa tudi nemalo slovenskih gledalcev.
"Glejte, vsi mi smo tako nekako 'naši'. Tako se počutim in zelo sem vesela, da zame navijajo v celotni regiji. Povsod imam prijatelje in zame je tako nagrada kot čase, da ko smučam, zame navijajo v Bosni in Hercegovini, Sloveniji, Srbiji. Da zame nasploh navijajo vsi ti 'naši' ljudje naokoli po Balkanu," je bila zelo jasna hrvaška 20-letnica, pa naj si o tem kdorkoli misli, karkoli si hoče. Njeni rojaki na Hrvaškem ali kdorkoli od nas oziroma vas v Sloveniji.
Jasno, seveda imamo v Sloveniji izjemno bogato smučarsko tradicijo in bi se navijanje za Hrvatico lahko slišalo bolj kontroverzno od navijanja za - na primer - hrvaško nogometno reprezentanco v finalu svetovnega prvenstva. Sploh ker smo nekako v pričakovanju, da bi se tudi v boju za najvišja mesta v tehničnih disciplinah odprlo predvsem Andreji Slokar in Neji Dvornik. A to je že druga zgodba. Ostanimo zatorej pri Zrinkinih besedah, vsakdo pa si vse skupaj lahko razlaga, kot si želi.