Bliža se novoletna skakalna turneja in eden redkih slovenskih skakalcev, ki ima zmago na eni od štirih skakalnic je Primož Ulaga, ki je slavil v Innsbrucku (4. januarja 1987). Še vedno je eden najuspešnejših smučarskih skakalcev v zgodovini tega športa v Sloveniji. V skakalni karieri je dosegel devet zmag v svetovnem pokalu in postal tudi prvi slovenski smučarski skakalec z zmago v svetovnem pokalu (21. februar 1981 v kanadskem Thunder Bayju) ter prvi slovenski skakalec, ki se je v skupnem seštevku svetovnega pokala uvrstil med najboljše tri (tretji v sezoni 1987/88).
Po končani skakalni karieri se je ukvarjal s športnim menedžmentom. Najprej je bil direktor nordijskih slovenskih reprezentanc, nato nekaj časa tudi nordijski poslovni direktor. Septembra leta 2012 je postal predsednik Smučarske zveze Slovenije in jo vodil do leta 2015. Potem pa ... Po funkcionarski karieri je postal podjetnik in nekaj časa uspešno posloval. Toda kmalu posli niso šli več tako gladko, nad vratom pa mu je videla tudi tožba zaradi neupravičenega sprejemanja daril. Zadeva je epilog dobila na sodišču in Primož je bil obsojen na pogojno kazen. Ulaga je na sodišču krivdo priznal. Priznal je, da je kot predsednik Smučarske zveze Slovenije zagrešil štiri kazniva dejanja neupravičenega sprejemanja daril. Obsodili so ga na leto in enajst mesecev zapora s triletno preizkusno dobo. Po navedbah iz obtožbe je Ulaga leta 2013 kot predsednik SZS od takrat najboljših smučarskih skakalcev Jurija Tepeša, Roberta Kranjca, Petra Prevca in Andraža Pograjca ter pomočnikov trenerja A-reprezentance Nejca Franka in Janeza Grilca zahteval provizijo od pridobljenih osebnih sponzorskih pogodb. Tega kot profesionalni funkcionar ne bi smel, saj mu je bilo v tej vlogi prepovedano zahtevati ali sprejemati podkupnine, provizije in darila, s katerimi bi se okoristil sam ali kdo drug. V načrtu je tudi imel, tako so takrat pisali v Dnevniku, da bi mu tekmovalci, ki so v sezoni 2012/13 dosegli dobre rezultate in stopničke, plačali osem odstotkov od skupne vrednosti z njegove strani zagotovljenih sponzorskih nagrad. To so bili Tepeš, Pograjc, Kranjec in Peter Prevc. Svoje zahteve glede provizije je naslovil na Kranjca in Petra Prevca, a sta ga zavrnila. Je pa svoje dosegel pri Franku in Grilcu.
Slaba publiciteta je očitno slabo vplivala tudi na njegovo poslovno pot, saj se je po sojenju prijavil na Zavodu za zaposlovanje in nato prejel okoli 700 evrov nadomestila za brezposelne. Po določenem času je presahnil tudi ta vir dohodka in po pisanju revije Suzy si je lani služil kruh kot dostavljavec hrane. Po nekaterih informacijah to počne še danes in ko boste naročili hrano iz priljubljene restavracije, vam jo bo lahko prinesel devetkratni (ima toliko zmag kot Nika Prevc) zmagovalec tekme svetovnega pokala (več jih imata samo Primož Peterka - 15 in Peter Prevc 24), nosilec olimpijske kolajne in kolajne s svetovnega prvenstva.
Nekateri slovenski (pa ne samo slovenski) smučarski skakalci se očitno po športni karieri ne znajdejo najboljše.