Ekipa
© 2024 Salomon d.o.o. Vse pravice pridržane
jz
jz
16.05.2024 15:55:02
Deli članek:

Ne želim delati pod tem vodstvom

alesfevzer.com
Sleči sta morala bunde SZS - Miha Verdnik in Klemen Bergant

Kmalu bo znano, v kakšni trenerski zasedbi bo v novi sezoni startalo slovensko smučanje. Za zdaj je znano nekaj odhodov, novi direktor Matjaž Šarabon pa bo v začetku prihodnjega tedna sporočil celotno zasedbo.

»V ponedeljek se bo sestal strokovni svet panoge alpskega smučanja, v torek pa alpski odbor. Takrat bodo stvari znane. Takrat bodo znani vsi strokovni delavci za alpsko smučanje za sezono 2024/25,« je najprej dejal Šarabon, ki seveda ni želel razkriti imen, ki bodo potrjena v ponedeljek in dokončno v torek, v četrtek, 23. maja, pa naj bi direktor vse skupaj razkril tudi javnosti.

Znano je, da so vsi trenerji v slovenskem smučanju, ki delujejo pod okriljem zveze, konec marca dobili odpoved. »Drži. In vsem smo ponudili nadaljnje sodelovanje. In trenerji so potem sprejeli ali pa ne,« je dejal Šarabon ter pojasnil: »Trenerska struktura bo precej spremenjena. Kar nekaj trenerjem bomo dodali, saj ustanavljamo mladinsko reprezentanco in krepimo otroške ekipe. Na vrhu pa bo seveda nekaj sprememb. No, trenerska zasedba bo precej spremenjena.«

Bergant je brezposeln
Eden tistih, ki v novi sezoni ne bodo več delovali pod okriljem Smučarske zveze Slovenije, je tudi Klemen Bergant, ki je z Žanom Kranjcem naredil eno najlepših zgodb slovenskega smučanja. Poskusili smo, da bi nam malce bolj podrobno razložil razloge razhoda z najboljšim slovenskim smučarjev tega trenutka, a se je odločil, da tega ne bo storil: »Ne. Nič ne bom pojasnjeval. Nisem več javna oseba, saj nimam več službe na smučarski zvezi, tako da bi to rad pustil za seboj.«

Povsem legitimno in celo razumljivo. Toda ni povsem jasno, zakaj se Bergant ni odločil, da bi nadaljeval sodelovanje s slovensko zvezo, morda tudi v kakšni drugi vlogi. »Odpoved pogodbe sem dobil 29. marca. Vsi trenerji smo jo dobili. Od prvega do zadnjega. Odgovorni, nova vodstvena struktura si je privoščila, da je 29. marca ostala brez vseh trenerjev v slovenskem vrhunskem smučanju, ki deluje pod okriljem zveze. Pogodba pa nam je uradno potekla konec aprila,« je pojasnil Bergant, ki je torej dobil odpoved mesec dni pred iztekom pogodbe. Je to legitimno? »V pogodbi so tudi členi, ki dovoljujejo enostransko prekinitev pogodbe o sodelovanju eni ali drugi strani. Morda je to tudi pravno sporno, vendar sem se odločil, da vse skupaj pustim pri miru. Nisem se odločil za nobeno pravno akcijo, ker želim imeti mir in se ne želim ukvarjati s tem. Želim imeti urejeno življenje, ker sem ocenil, da zame ne bi bilo v redu, če bi ostal s to posadko, ki je zdaj prišla za vodenje slovenskega smučanja. In posledično tudi ne za tekmovalca,« je zelo pomenljivo navrgel Bergant, ki se torej v tem trenutku ne vidi v slovenskem smučanju. »Ne!« je bil kratek in jasen odgovor.

Bergant pa po njegovih besedah še nima nobenih ponudb oziroma se z nikomer še ni pogovarjal o novi službi. »Ne, se mi ne mudi. Še vedno imam in bom imel v žepu 1,6 evra, da grem v trgovino in kupim kruh. Bil sem na zvezi, kamor sem peljal računalnike in bančne kartice, naredil primopredajni zapisnik, dal Poldetu roko in se mu zahvalil, in zdaj grem domov na Kras,« je zaključil Klemen.

Hm, je bilo v slovenskem smučanju res vse tako slabo, da so morali zradirati vse? So bili ponujeni pogoji res tako slabi, da jih uveljavljeni trenerji, ki bodo zagotovo dobili službo v tujih reprezentancah, niso mogli sprejeti? Vprašanj je veliko, zdi pa se, da odgovorni niti nimajo odgovorov na vse. Mora v Sloveniji res smučarski trener delati za polovico avstrijske plače, a ob tem delati več in v slabših pogojih? Položnice za elektriko ne moreš plačati s slovenskim ponosom in pripadnostjo!