Afera sodna stavba: kabinet Andreje Katič bo ...

Anže Logar izzval Janšo: »Pripravljen sem na ...

luka doncic dallas pm Ekipa24.si

Kar je 'pretepeni' in poškodovani Dončić ...

0 30.01.2024 14:44:07

Gut-Behrami prvič zmagala na veleslalomu na Kronplatzu, Bucik 15.

Švicarka Lara Gut-Behrami je ubranila mesto vodilne po prvi vožnji za prvo zmago na tekmi v veleslalomu za svetovni pokal na Kronplatzu. Alice Robinson iz Nove Zelandije in Švedinja Sara Hector sta si razdelili drugo mesto, njun zaostanek je znašal 1,09 sekunde. Edina slovenska finalistka Ana Bucik je tekmo končala na 15. mestu (+2,71).

Na prvih treh mestih so tekmovalke, ki so bile najboljše že na prvi progi. S to razliko, da je imela Robinson prednost pred Hector.

Bucik je v finalu za šest mest izboljšala uvrstitev iz prve vožnje, ko je bila 21.

Neja Dvornik se s številko 38 na startu ni uvrstila v drugo vožnjo. Njen zaostanek je znašal 2,99 sekunde, finalno vožnjo je na 33. mestu zgrešila za 46 stotink sekunde.

Na startu sta bili dve Slovenki. Andreja Slokar je tekmo izpustila in se raje posveča slalomskemu treningu. Ajdovki na veleslalomih ne gre po načrtih v njeni prvi sezoni po poškodbi kolena, na sedmih startih v tej sezoni se niti na enem veleslalomu ni prebila v drugo vožnjo.

To je bil osmi ženski veleslalom v sezoni. Pred finalom sezone marce v Saalbachu se bodo alpske smučarke v tehničnih disciplinah zgolj še na štirih tekmah. Soldeu v Andori z veleslalomom in slalomom 10. in 11. februarja in Areju na Švedskem, kjer bosta veleslalom in slalom za točke svetovnega pokala 9. in 10. marca.

Najvišje uvrščena Slovenka Bucik ima tako še dve priložnosti, da potrdi mesto med 25 najboljših, ki se bodo pomerile na zadnjem veleslalomu sezone v Saalbachu. Trenutno je uvrščena na 24. mesto v seštevku discipline.