Erika Žnidaršič izgubila živce: kako je ...

luka doncic dallas pm Ekipa24.si

Kar je 'pretepeni' in poškodovani Dončić ...

0 30.01.2024 12:23:17

Gut-Behrami s prednostjo 59 stotink, Bucik v finalu

Švicarka Lara Gut-Behrami vodi po prvi vožnji veleslaloma alpskih smučark na prizorišču Plan de Corones/Kronplatz. Alice Robinson iz Nove Zelandije na drugem mestu zaostaja 59 stotink sekunde, Švedinja Sara Hector je tretja z zaostankom 68 stotink sekunde. Od dveh Slovenk se je v finale uvrstila Ana Bucik, ki zaseda 21. mesto.

Prvi slovenski nastop je bil pri številki 19, ki jo je nosila Bucik. Novogoričanka je bila hitra v zgornjih dveh odsekih, v zadnjih dveh sektorjih pa je izgubila zagon, v cilj je tako prišla z več kot dvema sekundama zaostanka (+2,08), kar jo je postavilo na 15. mesto. A jo je nato prehitelo še šest tekmovalk.

Bucik si 21. mesto deli s Švicarko Simone Wild.

Neja Dvornik se s številko 38 na startu ni uvrstila v drugo vožnjo. Njen zaostanek je znašal 2,99 sekunde, finalno vožnjo je na 33. mestu zgrešila za 46 stotink sekunde.

Na startu sta bili dve Slovenki. Andreja Slokar je tekmo izpustila in se raje posveča slalomskemu treningu. Ajdovki na veleslalomih ne gre po načrtih v njeni prvi sezoni po poškodbi kolena, na sedmih startih v tej sezoni se niti na enem veleslalomu ni prebila v drugo vožnjo.

Druga vožnja na progi Erta se bo začela ob 13.30.