Erika Žnidaršič izgubila živce: kako je ...

luka doncic dallas pm Ekipa24.si

Kar je 'pretepeni' in poškodovani Dončić ...

0 20.01.2024 14:08:37

Dve Slovenki do točk

Švedinja Sara Hector je ubranila vodstvo po prvi vožnji za zmago na veleslalomu za svetovni pokal alpskih smučark v Jasni na Slovaškem. Drugo mesto je osvojila Američanka Mikaela Shiffrin (+1,52), ki je bila druga tudi po prvi vožnji. Tretja je bila Alice Robinson iz Nove Zelandije (+2,71). Neja Dvornik je končala na 18., Ana Bucik pa na 21. mestu.

Začetek prve vožnje je zaznamoval grd padec slovaške zvezdnice Petre Vlhove, ki je padla že po nekaj zavojih. Drugo najboljšo smučarko karavane so morali reševalci s strmine prepeljati z akijem. Tudi prva na startu Italijanka Federica Brignone je odstopila že po petih zavojih.

Jasna gosti prvi veleslalom po kranjskogorskem, na katerem nobena od Slovenk ni osvojila točk.

Tokrat sta se v finale uvrstili dve in obe osvojili točke. Dvornik je za zmagovalko zaostala 6,92 sekunde, Bucik, ki je bila po prvi vožnji 14., je na koncu zaostala 7,32 sekunde.

Tretja Slovenka Andreja Slokar po poškodbi še ni sprostila veleslalomske psihološke blokade in je bila znova prepočasna za finale.