Poslanski turizem: za tri dni v resort na ...

Slovenka leta odpuščena: vrata ji je pokazala ...

Olga: Miha si je dovolil to, česar si ne bi smel ...

doncic slacilnica Ekipa24.si

Takšnega Dončića še niste videli! Prizori iz ...

1 07.01.2024 11:59:19

Dvojno norveško vodstvo v Adelbodnu, oba Slovenca odstopila

Norvežan Alexander Steen Olsen je presenetljivi vodilni po prvi vožnji slaloma za svetovni pokal alpskih smučarjev v švicarskem Adelbodnu. Drugi je njegov rojak Atle Lie McGrath (+0,05), tretji pa Italijan Tommaso Sala (+0,23). Slovencev tudi na tretji slalomski preizkušnji v sezoni ne bo v drugi vožnji.

Štefan Hadalin je po številnih težavah in velikem zaostanku tik pred zadnjo strmino odstopil, Tijan Marovt pa je količek povozil že po nekaj sekundah in prav tako končal brez uvrstitve.

Zmagovalec domačega slaloma v avstrijskem Gurglu, Manuel Feller, je peti (+0,45), mesto za njim je Norvežan Henrik Kristoffersen (+0,50), razlike pa so majhne. V eni sekundi je 12 tekmovalcev, za finalni nastop pa je bilo treba smučati največ 2,44 sekunde počasneje od vodilnega Norvežana.

Vodilni v slalomskem seštevku in zmagovalec nočnega spektakla v Madonni di Campiglio, Avstrijec Marco Schwarz, je zaradi strgane križne vezi že končal sezono.