Kamera ujela znanega in uglednega slovenskega ...

0 14.03.2023 14:05:36

Drugi trening Sejerstedu, Ažnoh 25.

Sloski
Norvežan Adrian Smiseth Sejersted je bil najhitrejši na prvem treningu pred zadnjim smukom sezone svetovnega pokala v alpskem smučanju. V andorskem Soldeuu je za 88 stotink sekunde ugnal Avstrijca Marca Schwarza, tretji je bil še en Avstrijec Vincent Kriechmayr (+1,01). Edini Slovenec Rok Ažnoh je bil z zaostankom 3,96 sekunde 25.

Dvajsetletni Korošec ima na finalu svetovnega pokala v Andori pravico nastopa kot mladinski svetovni prvak v smuku iz avstrijskega St. Antona.

V seštevku discipline je mali kristalni globus že osvojil Norvežan Aleksander Aamodt Kilde, sicer na treningu 12. Za drugo mesto se borita Kriechmayr in Švicar Marco Odermatt, danes 15. Avstrijec ima 68 točk naskoka.

Zadnji smuk sezone bo na sporedu v sredo ob 10. uri. Danes je na programu še drugi trening za smukačice, tudi z edino Slovenko Ilko Štuhec.