"Tako hitro kot teče Mbappe, sem jaz tekel v ...

Tudi Brad Pitt je obupal .. Odkrito.si

Koga briga Barbariga?!

Dallas slavi! Luka Dončić in druščina ...

0 12.03.2023 07:29:29

Nova priložnost za Kranjca v Kranjski Gori: V lov na stopničke ob 9.30, nosil bo številko ...

Na poligonu v Podkorenu bo danes na sporedu še drugi del letošnjega 62. Pokala Vitranc. Ljubitelji smučanja bodo lahko spremljali nove boje najboljših veleslalomistov na svetu na zadnji tekmi svetovnega pokala pred finalom sezone v Soldeuu v Andori. Na startu veleslaloma bodo tudi trije Slovenci Žan Kranjec, Štefan Hadalin in Anže Gartner.

Marco Odermatt, olimpijski in svetovni prvak, je tudi za Kranjsko Goro prihranil nekaj svoje odličnosti. Švicar je postavil najboljši čas prve vožnje, v finalu pa potrdil, zakaj je drugo leto po vrsti najboljši smučar v karavani svetovnega pokala.

Odermatt je zmagal na še petem veleslalomu v tej sezoni. In se še ne namerava ustaviti. Tudi danes bo meril na novo zmago, s katero bi po velikem kristalnem globusu in malem superveleslalomskem še pred finalnim delom sezone v Andori potrdil tudi zmago v posebnem veleslalomskem seštevku.

Odermatt bo v prvi vožnji z začetkom ob 9.30 nosil startno številko 5. Številka 1 na startu je pripadla Francozu Alexisu Pinturaultu, ki je v soboto zaostal samo za Švicarjem.

Norvežan Henrik Kristoffersen, ki je bil na prvem od dveh veleslalomov tretji, bo danes nosil startno številko 2.

Elitno sedmerico bo zaokrožil prvi slovenski adut Kranjec, ki bo s številko sedem lovil svoje prve vitranške stopničke. V soboto je končal kot peti.

Hadalin, ki je bil v soboto 17., bo startal s številko 28. Tretji Slovenec Gartner bo na svojem drugem startu v svetovnem pokalu nastopil s številko 61.

Na startu devetega moškega veleslaloma svetovnega pokala alpskih smučarjev je 62 tekmovalcev iz 21 držav.