Sum konflikta interesov na ministrstvu: nov zakon ...

Simon Vadnjal Revija Stop

Znani obrazi so zelo okoljsko ozaveščeni

0 11.03.2023 08:17:33

Ne zamudite! Kranjec v boj za prve stopničke na pokalu Vitranc, začetek ob 9.30, tu so podrobnosti!

V Kranjski Gori bo na sporedu osmi veleslalom za svetovni pokal alpskih smučarjev v tej sezoni. Na startu prvega od dveh veleslalomov za 62. Pokal Vitranc bodo štirje Slovenci. Žan Kranjec, ki lovi svoje prve vitranške stopničke, bo startal kot drugi. Štefan Hadalin bo nosil številko 44, Anže Gartner in Rok Ažnoh bosta imela številki 62 in 63.

Na startnem seznamu preizkušnje je 65 tekmovalcev iz 21 držav.

Začetek prve vožnje bo ob 9.30, druga vožnja se bo začela ob 12.30.

Lani je na obeh vitranških veleslalomih slavil Norvežan Henrik Kristoffersen.

Olimpijski in svetovni prvak Marco Odermatt bo ob odsotnosti Norvežana Aleksandra Aamodta Kildeja, ki je izpustil Kranjsko Goro, že na Pokalu Vitranc potrdil svoj drugi po vrsti veliki kristalni globus za skupno zmago v seštevku svetovnega pokala.

Kilde, ki zaostaja prevelikih 386 točk za Odermattom, lahko hipotetično zmaga le še na smuku in superveleslalomu v Andori, kar pa je premalo, da bi ogrozil Odermattovo prevlado.

Odermatt je v tej sezoni zmagal na štirih veleslalomih od sedmih izpeljanih za svetovni pokal. V boju za veleslalomski seštevek vodi s prednostjo natanko 100 točk pred Kristoffersenom, ki v tej sezoni na tekmi v veleslalomu še ni zmagal, bil pa je trikrat drugi in enkrat tretji.

Kranjec (345 točk) na tretjem mestu v seštevku discipline zaostaja 95 točk za Kristoffersenom in 195 točk za Odermattom. Slovenski as je bil v tej sezoni dvakrat tretji in enkrat drugi.

Kranjec je bil v Kranjski Gori lani dvakrat deseti, najbližje svojim prvim vitranškim stopničkam je bil leta 2018 s petim mestom.