zu
0 12.02.2023 12:57:45

Kakšna dramaaaaa! Slovenec za las ostal brez kolajne v smuku!

Nedelja je na svetovnem prvenstvu v alpskem smučanju rezervirana za moški smuk.

Po tem, ko smo v obeh hitrih disciplinah pričakovali dvoboj dveh najboljših v letošnji zimi - Marca Odermatta in Aleksandra Aamodta Kildeja, smo v superveleslalomu videli veliko presenečenje. Po tem, ko je Švicarski zvezdnik ostal brez kolajne, se je v smuku okitil z zlatom, Kilde pa je osvojil še drugo srebrno kolajno na tem svetovnem prvenstvu. Bron je pripadel Kanadčanu Cameronu Alexandru.

Za veliko presenečenje pa je poskrbel Slovenec Miha Hrobat, ki je po izjemnem srednjem in spodnjem delu na koncu osvojil osmo mesto, za kolajno pa je zaostal pičlih 24 stotink sekunde. "Končno sem naredil vožnjo brez napak, kar sem že dlje ponavljal. To je dober izid sploh glede na moj superveleslalom. Sem presrečen. Proga mi ustreza, tehnično je dovolj zahtevna, ni veliko drsalnih delov. A celo sezono dobro nastopam, sezone še ni konec. Malo se bom spočil, potem pa naprej," je za RTV Slovenija povedal Hrobat.

Od Slovencev je prvi progo Eclipse presmučal Martin Čater, ki pa je zaostal 3,98 sekunde in zasedel 35. mesto. Za RTV Slovenija je po koncu dejal, da je v srednjem delu najbrž nekaj povozil in posledično imel težave z levim robnikom svoje smučke. Tretji Slovenec Nejc Naraločnik je z zaostankom 2,57 sekunde zasedel 31. mesto.

V ponedeljek bo na SP prost dan, v torek in sredo pa bodo na vrsti paralelne preizkušnje.

Značke: hrobat, smuk