rudi-mlakar Njena.si

Rudi tudi v zunanjem svetu vse bolj priljubljen

0 05.02.2023 17:03:33

Po polovici v Willingenu znova vodi Granerud, Jelar četrti

Norvežan Halvor Egner Granerud (140,4 točke) je vodilni po prvi seriji tekme za svetovni pokal v nemškem Willingenu. Drugo mesto zaseda njegov rojak Daniel Andre Tande (129,8), tretji je Avstrijec Manuel Fettner (127,2). Najboljši Slovenec je Žiga Jelar na četrtem mestu, a za stopničkami zaostaja skoraj deset točk.

Žiga Jelar (117,5) je pristal pri 134,5 m in ostaja v igri za najboljši izid v tej sezoni. Na Kulmu je bil pretekli konec tedna sedmi.

Domen Prevc (115,7), tretjeuvrščeni iz popoldanskih kvalifikacij, pa je v prvi seriji z manj pomoči vzgornika skočil 132,5 m in bo v drugo napadel s petega mesta.

V finale so se uvrstili tudi Anže Lanišek (107,1), Lovro Kos (106,8), Timi Zajc (104,1) in Peter Prevc (104). Zasedli so 14., 16., 17. oziroma 18. mesto.

Sedmi Slovenec v Willingenu Žak Mogel je izpadel že v popoldanskih kvalifikacijah.