49-letnik na stopnišču napadel 50-letnico, jo ...

rudi in marjetka spor Njena.si

Kako in zakaj je počil Marjetkin in Rudijev ...

0 24.01.2023 22:08:10

Po napaki Kristoffersena Noelu spektakel v Schladmingu

Clement Noel je zmagovalec slaloma za svetovni pokal alpskih smučarjev v Schladmingu. Francoz je slavil pred Švicarjem Ramonom Zenhäusernom in Norvežanom Lucasom Braathenom. Slovenca Štefan Hadalin in Tijan Marovt se nista uvrstila v finale.

Norvežan Henrik Kristoffersen, ki je dosegel najboljši čas prve vožnje slaloma, je v finalu zapravil boj za finale in stopničke ter tekmo končal na 11. mestu. Osemindvajsetletnik ostaja izenačen z Benjaminom Raichom s štirimi zmagami na slalomih v Schladmingu.

Noel, ki je bil v prvi vožnji sedmi, je v drugi pritisnil na plin in vpisal svojo prvo zmago to zimo v svetovnem pokalu in tudi prvo v Schladmingu. Petindvajsetletni Francoz je dosegel še deseto zmago v svetovnem pokalu, vse ima v slalomih. Olimpijski prvak iz Pekinga je za zmago na tem prizorišču prejel tudi ček v višini skoraj 50.000 evrov.

Dva metra visoki Švicar Zenhäusern je na drugem mestu zaostal zgolj sedem stotink sekunde, Braathen pa 38 stotink na tretjem mestu. Braathen tudi po Schladmingu ostaja oblečen v rdečo majico vodilnega slalomista sezone.

Za lanskega zmagovalca tega spektakla pod žarometi na progi Planai, Nemca Linusa Strasserja, se je tekma končala na drugih vratih, ko je naredil napako in odstopil.

Drugo leto po vrsti na slalomih v Schladmingu ni bilo slovenskega predstavnika v finalu.

Hadalin je prvo vožnjo končal na 39. mestu. Z zaostankom 4,62 sekunde je izpadel iz trideseterice finalistov. Od finalne vožnje ga je ločilo 62 stotink sekunde.

Drugi Slovenec Marovt s startno številko 65 ni imel možnosti za preboj v finale. Odstopil je že po prvem merjenju vmesnega časa.

V Schladmingu bodo v sredo pripravili še moški veleslalomom, prav tako nočno izvedbo pod žarometi, na kateri bo slovenski favorit za vrhunsko uvrstitev Žan Kranjec. Spektakel v Schladmingu si je nocoj v ciljni areni in ob progi ogledalo več kot 40.000 obiskovalcev.

Pred odhodom na svetovno prvenstvo v Courchevelu v Franciji od 6. do 19. februarja se bodo alpski smučarji merili še na dveh superveleslalomih konec tedna v Cortini d'Ampezzo ter na slalomu, ki bo 4. februarja v Chamonixu. Nato pa bosta do konca sezone le še slaloma v ZDA v kraju Palisades Tahoe ter finalni v Soldeuu v Andori.