Klavrn zaton Janeza Janše: Hrvat Plenković je ...

Poleg britanskega škandala, Rebel razkriva tudi druga sporna povabila, vključno z 2-milijonsko ponud Odkrito.si

su
0 20.01.2023 17:54:45

Oh, ne no! Nekdanji trener Tine Maze v Avstriji naredil pravi masker. Tudi slovenski junak je okusil ...

Grega Wernig
Na mladinskem svetovnem prvenstvu v alpskem smučanju v avstrijskem St. Antonu sta bila danes na sporedu oba superveleslaloma.

Pri moških je bil Rok Ažnoh po zlati kolajni na smuku eden izmed favoritov tudi na superveleslalomu. Toda … Moška proga je bila izjemno zahtevna in ne vemo natančno kaj je imel v mislih italijanski trener Valter Ronconi, nekdanji trener Tine Maze (po rekordni sezoni Mazejeve (2414 točk) je pred olimpijsko sezono zamenjal Livia Magonija, vendar je vzdržal le nekaj mesecev, saj ga je Andrea Massi pred ZOI v Sočiju zamenjal, na njegovo mesto pa je stopil Mauro Pini), ki jo je postavil. Na startu je bilo 72 tekmovalcev, v cilj pa jih je prišlo vsega 34. Odstopilo jih je 37, eden tekmovalec pa ni startal – pičlih 48 odstotkov uspešnih smučarjev. Med tistimi, ki so odstopili sta bila tudi oba slovenska tekmovalca, Ažnoh in Nejc Zidarn. Pri moških sta zlato in srebro osvojila Švicarja Livio Hiltbrand in Lenz Hächler, bron pa domačin Vincent Wieser. Na ženskem smuku, kjer ni bilo Slovenke na startu, je zmagala prihodnost svetovnega smučanja, 16-letna Italijanka, ki tekmuje za Albanijo Lara Colturi, pred Švicarko Stefanie Grob in Italijanko Alice Calaba.