Ministrstvo sledilo stroki: Letos bodo odstrelili ...

Ansambel Igor in zlati zvoki Revija Stop

»Vse dni, vse noči« igrajo že lepih 32 let

0 27.11.2022 13:30:22

Frida Karlsson zmagala v Ruki, Eva Urevc 24.

Švedska smučarska tekačica Frida Karlsson je zmagala na tekmi za svetovni pokal v Ruki na Finskem. Na 20 km zasledovalno v prosti tehniki je bila druga njena rojakinja Ebba Andersson s 33,3 sekunde zaostanka, tretja je bila Norvežanka Tiril Udnes Weng (+1:11,6). Edina Slovenka Eva Urevc je pridobila 11 mest in končala kot 24. (+4:09,9).

Eva Urevc je bila v soboto na pol krajši razdalji v klasični tehniki 35., nato pa je precej pridobila v svoji boljši tekaški disciplini. Švedski tekačici Karlsson in Andersson sta drugi dan zamenjali mesti na vrhu zmagovalnega odra, na tretjo stopničko pa je z devetega mesta napredovala Weng.

Ob 13.30 se bo začela še preizkušnja tekačev na 20 km zasledovalno, na startnem seznamu sta tudi Slovenca Miha Šimenc in Vili Črv.