Ministrstvo sledilo stroki: Letos bodo odstrelili ...

Mojster Jure: Žena in otroci so moje življenje

zu
zu
0 19.11.2022 10:50:43

Izjemen začetek! Prva tekma, prvi boj za stopničke, oslabljene Slovenke še niso za odpis!

profimedia
S precejšnjim zamikom se je začel tudi ženski del svetovnega pokala v alpskem smučanju.

Odpeljana je bila prva vožnja slaloma v finskem Leviju, pričakovanja od oslabljenega slovenskega tabora niso bila tako velika. Pred sezono se je namreč presenetljivo upokojila Meta Hrovat, Andreja Slokar, ki je zmagala na zadnjem slalomu lanske sezone pa se je huje poškodovala in bo najbrž izpustila celotno sezono. Tako so bile na startu le tri Slovenke, s številko 4 je začela Ana Bucik, s številko 30 Neja Dvornik, kasneje pa bo s številko 66 nastopila še Anja Oplotnik. Ana Bucik je prvo vožnjio odpeljala dobro, končala je na petem mestu, z zaostankom 61 stotink za prvo Leno Duerr, le 16 stotink pa je za drugim mestom in je tako v boju za prve slalomske stopničke. Neja Dvornik je v cilj prišla kot 20. in bo skoraj gotovo nastopila v drugi vožnji. Precej je presenetila 18-letna Hrvatica Zrinka Ljutić, ki je s številko 28 v cilj prišla kot sedma. Druga vožnja se začne ob 13.00.