Poleg britanskega škandala, Rebel razkriva tudi druga sporna povabila, vključno z 2-milijonsko ponud Odkrito.si

zu
0 23.10.2022 13:58:39

Fantastičen začetek sezone: slovenska zabava v Söldnu, izvrsten uspeh Kranjca dopolnil Hadalin!

Končan je uvodni letošnji veleslalom v svetovnem pokalu.

Slovenski alpski smučar Žan Kranjec je 57. sezono svetovnega pokala v alpskem smučanju odprl z drugim mestom. Tako kot lani je na uvodnem veleslalomu sezone 2022/23 na ledeniku Rettenbach nad Söldnom zmagal Švicar Marco Odermatt, ki je vodil že po prvi vožnji. Tretje mesto je pripadlo Norvežanu Henriku Kristoffersenu. Štefan Hadalin je bil deveti.

Kranjec, ki je bil na prvi progi tretji, je v finalu pritisnil na plin ter prevzel vodstvo. Nato ga je prehitel le Odermatt, najboljši smučar in veleslalomist minule zime, ki je bil pred Slovencem tudi na olimpijskem veleslalomu na Kitajskem.

Kranjec je vpisal devete stopničke v svetovnem pokalu. Hadalin, ki je bil po prvi vožnji 28., je z devetim mestom izenačil svojo najboljšo veleslalomsko uvrstitev v svetovnem pokalu.

Izvedba današnjega veleslaloma je bila vprašljiva, potem ko so v soboto zaradi neugodnih razmer odpovedali ženski veleslalom. A se je v nedeljo ob 10. uri moški veleslalom začel v skladu z načrtovanim urnikom, kar je bila seveda odlična informacija tudi za slovenska predstavnika na tej tradicionalni tirolski ledeniški premieri sezone.

V prvi vožnji je olimpijski podprvak v veleslalomu nastopil s številko pet. Čeprav proga ni bila ledena, se je odlično znašel. Prehitela sta ga le Norvežan Lucas Braathen in najboljši veleslalomist lanske sezone, ki je zadržal odlično formo in si je z najboljšo vožnjo prve vožnje privozil 67 stotink prednosti pred Kranjcem. Izkazal se je tudi povratnik v tekmovalno areno Hadalin, ki je bil po devetih mesecih znova na startu ter se je z visoko startno številko 41 prebil v drugo vožnjo z 28. časom in zaostankom 2,55 sekunde za Odermattom.

Hadalin je v finalu izkoristil odlične pogoje ter kar nekaj časa vztrajal v povsem zgornjem delu razpredelnice, nazadnje pa obdržal uvrstitev v najboljši deseterici. Napredoval je kar za 19 mest v primerjavi s prvo vožnjo.

Ljubitelji smučanja v Sloveniji so čakali le še na start najboljšega Slovenca, ki ni razočaral. Odlično se je znašel na strmini, dovolj hitrosti pa je prenesel tudi v nekoliko bolj ravninski zaključek ter je za 21 stotink prehitel Norvežana Henrika Kristoffersena. Na startu sta bila le še dva tekmovalca, kar je pomenilo, da bo Kranjec še tretjič v karieri na uvodnem veleslalomu stal na odru za zmagovalce.

Norvežan Lucas Braathen Kranjca ni prehitel in je zaostal tudi za rojakom Kristoffersenom. Najboljši veleslalomist lanske sezone pa je zanesljivo dobil uvodno tekmo ter še dvanajstič v karieri stopil na najvišjo stopničko zmagovalnega odra v svetovnem pokalu. Osmič je zmagal na veleslalomih.