Ustavni sodnik Jaklič trdi, da ni potreboval ...

Skrito v raju: Igralka blestela na fotografiranju ...

0 13.01.2022 16:37:31

KAJ SE DOGAJA Z BIATLONCI? Tako slabo že dolgo ni bilo, olimpijske igre pa so pred vrati!

Serija slabih nastopov slovenskih biatloncev v sezoni 2021/22 se nadaljuje.

Na 10-kilometrski sprinterski tekmi v Ruhpoldingu je z 39. mestom (+ 1:22,2/1) do nedeljskega zasledovanja prišel le Jakov Fak. Ostali so bili daleč od uvrstitve med najboljših 60, ki bodo nastopili v nedeljo.

V prvo polovico nastopajočih se ni zavihtel nihče več. Najbližje je bil temu na 66. mestu Alex Cisar (+ 2:01,3/1), Miha Dovžan je bil 81. (2:21,1/3), Lovro Planko 87. (2:24,5/2) in Klemen Bauer 97. (2:53,1/5).

Izstopa predvsem dejstvo, da so Slovenci nekonkurenčni v smučini, saj gre pri kazenskem krogu ali dveh za povprečen strelski izkupiček, v teku pa reprezentanti trenutno ne dosegajo tekmecev.

Zmagal je vodilni v svetovnem pokalu Quentin Fillon Maillet, ki je za 7,2 sekunde ugnal Nemca Benedikta Dolla. Oba sta streljanje opravila brez napake, veselje pa je bilo veliko v obeh taborih, saj je Doll v olimpijski sezoni, točno tri tedne pred odprtjem dogodka v Pekingu, poskrbel za najboljšo uvrstitev letos.

Belorus Anton Smolski na tretjem mestu je zaostal 32,1 sekunde, a moral enkrat tudi v kazenski krog.

V petek bo v Ruhpoldingu na sporedu ženska štafetna tekma.