Ministrstvo sledilo stroki: Letos bodo odstrelili ...

Afera Dars: poslanca NSi na policiji preverjala, ...

Delovna akcija: Mojster Matjaž srečen v objemu ...

0 09.01.2022 15:45:13

Roeiselandovi tudi zasledovanje, Klemenčičeva točke pustila na strelišču

reuters
Norvežanka Marte Olsbu Roeiseland je zmagovalka ženske zasledovalne biatlonske tekme za svetovni pokal v nemškem Oberhofu. Drugouvrščeno Švedinjo Hano Öberg je ugnala za 33,4, tretjo Belorusinjo Dzinaro Alimbekavo pa za 42,7 sekunde. Vse tri tekmovalke so morale po dvakrat v kazenski krog.

Slovenske barve je branila Polona Klemenčič, 36. na petkovem sprintu. Tekmo je slovenska reprezentantka odlično začela in po prvem streljanju z ničlo napredovala na 26. mesto. Ko je na naslednjem morala kar štirikrat v kazenski krog, pa je bilo jasno, da bo tekmovanje končala na repu uvrščenih.

Na koncu je Klemenčičeva v 20 poskusih zgrešila kar sedem tarč in osvojila 55. mesto.

Roeiselandova je na tekmi vodila od starta do cilja. Vseskozi sta bili med zasledovalkami tudi Öbergova in Alimbekava. V končnici se je morala Belorusinja sicer ubraniti pred napadom Francozinje Anais Chevalier Bouchart, a je Alimbekava dokazala, da je v dobri tekaški formi. Francozinjo je v zadnjem krogu celo prehitela rojakinja Julia Simon.

V skupnem seštevku svetovnega pokala je Roeiselandova (537 točk) s peto zmago v sezoni še utrdila vodstvo pred Švedinjo Elviro Őberg (449), ki je danes osvojila sedmo mesto.

Biatlonska karavana se iz Oberhofa zdaj seli v Ruhpolding na Bavarsko.