Skrito v raju: Igralka blestela na fotografiranju ...

0 28.11.2021 20:05:37

Shiffrinovi še petič slalom v Killingtonu, Slokarjeva 10.

Na domačem terenu je nepremagljiva.

Američanka Mikaela Shiffrin je zmagovalka tretjega slaloma za svetovni pokal alpskih smučark. To je še peta slalomska zmaga Shiffrinove v Killingtonu. Slovakinja Petra Vlhova je bila druga, Švicarka Wendy Holdener tretja. Andreja Slokar je osvojila 10. mesto, Ana Bucik je bila 12., Meta Hrovat pa je slovenske nastope zaokrožila s 24. mestom.

Vlhova je vodila po prvi vožnji slaloma, a je Shiffrinova v finalu uspela nadoknaditi zaostanek za prvo slalomsko zmago v tej sezoni. Na obeh slalomih v Leviju je zmagala Vlhova.

Četrta Slovenka Neja Dvornik je bila prepočasna za finale.

Vseh pet slalomov v Killingtonu od leta 2016 je osvojila domačinka Shiffrinova. Vlhova je tako še četrtič ta slalom končala na drugem mestu. Pred petimi leti pa se je na drugo mesto uvrstila prav tako Slovakinja Veronika Velez Zuzulova.