Razočaranje za gledalce: Andrej Hofer ne bo ...

su
0 20.11.2021 16:53:05

Začela se je TEŽKO PRIČAKOVANA sezona v smučarskih skokih! Kako kaže ORLOM? Po prvi seriji ...

Najboljši Slovenec je pričakovano Anže Lanišek.

Norvežan Halvor Egner Granerud (127,5 točke) je vodilni po prvi seriji uvodne tekme svetovnega pokala v smučarskih skokih v ruskem Nižnjem Tagilu. Z drugega mesta bo v finalni seriji napadel Nemec Karl Geiger (126,8), tretji je Japonec Ryoyu Kobayashi (121,6). Najboljši Slovenec je po prvi seriji Anže Lanišek (113,6) na devetem mestu.

V finalu bo od varovancev glavnega trenerja Roberta Hrgote nastopil le še Cene Prevc (106,7), ki je skočil 121,5 metra in zasedel 15. mesto.

Po drugem mestu v kvalifikacijah je Lanišek ob koncu prve serije pristal pri 126,5 metra in imel deveto oceno po polovici tekme v zelo spremenljivih razmerah. Za stopničkami 25-letni Domžalčan zaostaja natanko osem točk.

Lovro Kos (92,3) je bil za finale prekratek, potem ko je bil 34. s 113,5 metra dolgim skokom. Tudi Tilna Bartola (85,4) ne bo v drugi seriji. Pristal je pri 116,5 metra, a ob dobri pomoči vetra zasedel le 42. mesto.

Značke: skoki, anže-lanišek