Evropsko prvenstvo skupine C bi moralo aprila 2020 potekati v Ljubljani, a je bilo zaradi epidemije odpovedano. Po letu in pol bo to prvo mednarodno prvenstvo za Slovenijo. Z izjemo svetovnih prvenstev v moški in ženski kategoriji, ki so ju morali izpeljati zaradi olimpijskih kvalifikacij, so bila namreč odpovedana praktično vsa mednarodna tekmovanja pod okriljem svetovne curling zveze. Prvenstvo bo potekalo med 12. in 17. septembrom v Ženevi, za kolajno in preboj na evropsko prvenstvo skupine B pa se bo borilo pet ženskih in deset moških ekip. Prvenstvo skupine B bo novembra v Lillehammerju, nanj pa se uvrstijo najboljše tri reprezentance v moški in ženski kategoriji. Slovenija je v obeh že bila v skupini B in si želi vrnitve v drugo najmočnejšo skupino v Evropi.
Še pred skupino B pa v začetku oktobra Slovenijo čakajo trije predkvalifikacijski turnirji za nastop na olimpijskih igrah. Najprej bo turnir v kategoriji mešanih dvojic, teden dni kasneje, med 9. in 16. oktobrom, pa še za moško in žensko kategorijo. Uvrstitev na eno izmed prvih dveh mest prinaša preboj na decembrske kvalifikacije za olimpijske igre, kjer se delijo vstopnice za zadnja olimpijska mesta.
Pestro pa bo tudi nadaljevanje sezone. Januarja reprezentance mešanih dvojic, mladince in mladinke čaka svetovno prvenstvo skupine B. Datumi preostalih prvenstev še niso znani, se pa Slovenija redno udeležuje svetovnih in evropskih prvenstev ter drugih kvalifikacijskih turnirjev tudi v kategoriji seniorjev in curlinga na invalidskih vozičkih.
Reprezentance se na prvenstva pripravljajo v Nordijskem centru Planica, kjer je v poletnih mesecih postavljena namenska proga za curling. Za treninge na tekmovalni ravni so potrebne namenske dvorane za curling, ki je v Sloveniji sicer nimamo, zato so reprezentanti večino priprav po navadi opravljali v tujini. Kljub temu pa v zimski sezoni, predvsem za rekreativce, treningi curlinga potekajo tudi na ledenih površinah za hokej na Jesenicah, v Ljubljani in Velenju.