Afera sodna stavba: kabinet Andreje Katič bo ...

Anže Logar izzval Janšo: »Pripravljen sem na ...

Ni videti dobro! Dončića posneli, ko je korakal ...

su
su
0 25.03.2021 15:46:56

KAKŠEN DAN v Planici, kakšen FINALE se obeta! Dva Slovenca v boju za zmago, v finalu kar …

Za zdaj kaže na izjemen dan za Slovence.

Končana je prva serija prve tekme planiškega praznika. Slovencem po njej kaže odlično, v finalno serijo trideseterice se jih je uvrstilo vseh deset! S tem so slovenski skakalci podrli vse rekorde. Še nikoli jih ni bilo toliko v finalu.

Najboljši med njimi je Domen Prevc na drugem mestu, Bor Pavlovčič je tretji. Z 12,3 točke prednosti vodi Japonec Rjoju Kobajaši.

Kobajaši je poletel do 235,5 metra in zbral 224,2 točke. Domen Prevc je poletel do 231 metrov, Pavlovčič pa 231,5 metra.

V finale se je prebilo vseh deset Slovencev. Osemnajsti je Peter Prevc (212 m; 189,6), 20. Cene Prevc (214 m; 189,1), 21. Žiga Jelar (213 m; 188,4), 23. mesto si delita najboljši slovenski skakalec to zimo Anže Lanišek (205,5 m; 184,9) in Timi Zajc (213 m; 184,9), 27. je Anže Semenič (212,5 m; 183,5), 29. Lovro Kos (201,5 m; 176,8) in 30. Tilen Bartol (206 m; 176,2).

Brez finalnega nastopa je danes pod Poncami ostalo kar nekaj skakalnih asov, med njimi tudi zmagovalec sezone Norvežan Halvor Egner Granerud, ki je po ponesrečenem nastopu (199,5 m) končal na 37. mestu.

Današnjo prvo od štirih tekem planiškega finala sezone je zaznamoval grd padec svetovnega prvaka Norvežana Daniela Andreja Tandeja v poskusni seriji. Izgubil je oblast nad smučmi in padel na glavo na začetku preloma doskočišča, se nato valil po letalnici bratov Gorišek do dna. Sprva so ga oskrbeli v doskočišču, nato pa s helikopterjem odpeljali v ljubljanski klinični center.

Kot so sporočili iz Mednarodne smučarske zveze (Fis) in organizacijskega komiteja Planice, je ta čas Tandejevo zdravstveno stanje "stabilno". Tande je bil sicer član norveške reprezentance, ki je na planiški letalnici decembra na svetovnem prvenstvu v poletih osvojila zlato na moštveni tekmi, posamično je bil prvak v poletih leta 2018.