Ukradeni otroci: kako je Matej Tonin sunil delo ...

Anže Logar izzval Janšo: »Pripravljen sem na ...

Nizozemska izključena iz finala Evrovizije 2024

Kar je 'pretepeni' in poškodovani Dončić ...

zu
zu
1 21.03.2021 14:31:41

NOR in DRAMATIČEN razplet ženske tekme! Nika KRIŽNAR je izgubljala boj za rumeno majico, nato pa ...

Še dve tekmi sta do konca zanimive sezone v ženskih smučarskih skokih. Nika Križnar je z drugim mestom spet vodilna tekmovalka v skupnem seštevku svetovnega pokala.

Kljub temu, da je Nika Križnar še enkrat skočila na stopničke, pa je v soboto izgubila rumeno majico vodilne skakalke v skupnem seštevku svetovnega pokala. Pred drugo preizkušnjo v Rusiji jo je na prvem mestu prehitela Sara Takanaši, ki je imela pred nedeljsko preizkušnjo 15 točk prednosti.

Takanšijeva je bila pred Križnarjevo tudi v prvi seriji, zasedali sta drugo in tretje mesto, pred obema pa je bila Avstrijka Marita Kramer. Križnarjeva je po 93,5 metra v drugo pristala pri 94 metrih in zanesljivo prevzela vodstvo, kar je že v tistem trenutku pomenilo njene osme stopničke v sezoni. Takanašijeva je pristala le pri 88,5 metra, a je dobila izjemen vetrovni dodatek, skupno pa je to pomenilo zaostanek za Križnarjevo in to, da je Slovenka spet prevzela vodstvo v skupnem seštevku. Končna zmagovalka preizkušnje pa je postala vroča Avstrijka Marita Kramer, ki je skočila 94,5 metra. Pred zadnjima dvema preizkušnjama ima Nika Križnar v skupnem seštevku svetovnega pokala pred Saro Takanaši 5 točk prednosti.

V finalu je bila od preostalih Slovenk najboljša Špela Rogelj (202,3), ki je osvojila 13. mesto. Urša Bogataj (199,3) je bila mesto za njo, potem ko je v obeh serijah zaradi slabših pristankov izgubila precej točk. Ema Klinec (195,8) je po tretjem mestu v kvalifikacijah na tekmi precej zaostala za pričakovanji. Zasedla je 18. mesto, a obdržala peto mesto v skupnem seštevku s 444 točkami.

Prekratki za nastop v finalu sta bili Katra Komar (82,5) in Jerneja Repinc Zupančič (78,6), ki v Rusiji na zaključku sezone nastopa namesto Jerneje Brecl. Komarjeva je bila 33., Repinc Zupančičeva pa 37.