Simon Vadnjal Revija Stop

Znani obrazi so zelo okoljsko ozaveščeni

0 27.02.2021 15:33:08

Zmaga na Hrvaško, Hadalin z NAJBOLJŠIM ČASOM FINALA prehitel tudi Kranjca

Hrvat Filip Zubčić je zmagovalec moškega veleslaloma za svetovni pokal v Banskem v Bolgariji.

Štefan Hadalin je z najboljšim časom finala pridobil kar petnajst mest za končno deveto mesto, kar je njegov najboljši veleslalomski dosežek v svetovnem pokalu. Žan Kranjec je osvojil 12. mesto.

Francoz Mathieu Faivre je postavil najboljši čas prve vožnje. A aktualni svetovni prvak v finalu ni bil kos Zubčiću, ki je nadoknadil 11 stotink sekunde zaostanka ter s prednostjo štirih desetink slavil na prvem od dveh moških veleslalomov v Banskem. Tretje mesto je pripadlo Avstrijcu Stefanu Brennsteinerju (+0,93), ki se je prvič zavihtel na oder za zmagovalce v svetovnem pokalu.

Francoz Alexis Pinturault (+1,06), ki je dobil zadnje tri veleslalome v svetovnem pokalu, je tokrat končal tik pod stopničkami na četrto mesto. Se je pa Pinturault v boju za skupni seštevek uvrstil pred prvim izzivalcem Švicarjem Marcom Odermattom (+1,52), ki je bil danes peti.

Zubčić je z današnjo zmago v veleslalomskem seštevku prehitel Odermatta ter skočil na drugo mesto tik za Pinturaultom, ki ostaja vodilni. Zubčić ima 468 točk, Pinturault na vrhu veleslalomskega seštevka 490. Kranjec je deveti v seštevku discipline.

Osemindvajsetletni Zubčić je vpisal svojo še tretjo zmago v svetovnem pokalu, potem ko je lani decembra slavil v Santa Caterini, lani februarja pa je bil najboljši na Japonskem v Naebi.

Hadalin se je s startno številko 47 zavihtel na 24. mesto. Nato pa v finalu pridobil kar petnajst mest, njegov čas je v finalu obveljal za najhitrejšega, ter se v veleslalomih prvič uvrstil v najboljšo deseterico.

"Prva vožnja je bila že dosti solidna, v drugi pa so mi razmere ustrezale, šel sem odločno, praktično brez velike napake, hitrost je bila dobra čez vso progo in takoj, ko sem prišel v cilj, sem vedel, da bo to super čas. Sem zelo zadovoljen z uvrstitvijo kariere v veleslalomu in se že veselim jutrišnje tekme," je dejal Hadalin.

"Danes smo zadovoljni, predvsem s Štefanom. Notri je prišel z visoko številko, drugi tek pa je smučal super dobro, na koncu je imel najboljši čas in bil prvič v karieri med deseterico v veleslalomu. Nekaj dobrega od te tekme je tudi to, da si je za jutri priboril startno številko med trideseterico. Žanu manjka tekmovalne rutine po dolgem premoru. Drugi tek je bil boljši, imel je boljši pristop. Na strmini je naredil napako in potem do cilja smučal slabše. Nastavki, ki jih je prikazal v zgornjem delu druge vožnje, tudi njegov način, so dobra popotnica za jutri in do konca sezone," pa je slovenska nastopa ocenil trener moške ekipe za tehnični disciplini Klemen Bergant.