Ni videti dobro! Dončića posneli, ko je korakal ...

zu
zu
0 25.02.2021 12:59:09

Super ANAMARIJA! Izjemen PODVIG najboljše slovenske športnice, SLOVENIJA že prvi dan s KOLAJNO!

Velik uspeh za slovenski šport.

Najboljša slovenska športnicA lanskega leta Anamarijo Lampič je danes na svetovnem prvenstvu v nordijskem smučanju v Oberstdorfu nastopila na prvi od dveh najpomembnejših disciplin, sprintu v klasični tehniki, kjer je pred tekmo veljala med favoritinjami za najvišja mesta.

V veliki finale se je uvrstila s četrtim mestom, a je bila njena skupina veliko hitrejša, zato se je med najboljših 6 uvrstila kot srečna poraženka. V finalu pa je pokazala izjemno predstavo in prišla do tretjega mesta ter bronaste kolajne. Svetovna prvakinja je Švedinja Jonna Sundling, srebrna je Norvežanka Maiken Caspersen Falla.

Lampičeva, že pred SP je dokončno prvič v karieri osvojila mali kristalni globus za sprintersko zmago v svetovnem pokalu, je srebro zgrešila za vsega tri stotinke.

Eva Urevc je izpadla v četrtfinalu. Slovenska predstavnika se nista uvrstila v izločilne boje. Vili Črv je bil v kvalifikacijah 48., Janez Lampič pa 55. med 159 tekači na startni listi.