jankovic hokej Ekipa24.si

Velike spremembe v zmajevem gnezdu! Novo ime ...

0 15.02.2021 15:35:58

Shiffrinova osvojila kombinacijsko zlato na SP, Ferkova 10.

Cortina d'Ampezzo, 15. februarja - Američanka Michaela Shiffrin je osvojila zlato kolajno v alpski kombinaciji na svetovnem prvenstvu alpskih smučark v Cortini d'Ampezzo za svoj sedmi naslov prvakinje. Druga je bila Slovakinja Petra Vlhova z 0,86 sekunde zaostanka, tretja pa Michelle Gisin iz Švice z 89 stotinkami zaostanka. Maruša Ferk je bila 10. (+5,04).

Meta Hrovat, druga Slovenka, je po obetavni slalomski vožnji, imela je pete in šeste vmesne čase, v zaključku druge discipline kombinacije odstopila.

"Sploh zame, pa tudi za ostale tekmovalke, ni bilo kaj izgubiti, je ena tekma v sezoni. To je bil moj prvi start v alpski kombinaciji in tudi zaradi tega je bilo manj pričakovanj. Vse, kar je bilo treba narediti, je bilo to, da sem dala vse od sebe, in tudi sem, pač se ni izšlo," je po tekmi povedala Horvatova.

"Takoj sem vedela, da so ključna prva tri vrata, potem pa je treba imeti dober ritem do konca. Podlaga je bila res težka, sploh za dekleta, za kombinacijski slalom. Z današnjim dnem sem zadovoljna, bil je super superveleslalom, komaj čakam naslednje tekme, ki bodo spet hitre, te smučke so malo preveč kratke," je na nevajenost na slalom opozorila Ferkova.

Italijanka Federica Brignone je vodila po superveleslalomu, druga je bila njena rojakinja Elena Curtoni, ki je pred slalomom zaostajala zgolj za stotinko, tretja pa Shiffrinova s šestimi stotinkami zaostanka. Deveta je bila Maruša Ferk (+0,67), 17. pa Meta Hrovat (+1,28) med 30 uvrščenimi od 34 tekmovalk na startni listi.

Odločitev o najvišjih mestih je padla že po nekaj uvodnih nastopih druge discipline, na kateri so tekmovalke nastopile po vrsti glede na izide superveleslaloma od prvouvrščene naprej in ne v obratnem vrstnem redu kot običajno.

Dokaj položen in enostaven slalom, a z zelo poledenelo podlago, je bil usoden že na startnem delu za Brignonejevo, ki je končala po vsega nekaj sekundah. Curtonijeva je nato prišla do cilja, a jo je že tretja po vrsti, Shiffrinova, prehitela za 2,4 sekunde.

Sledil je nastop Čehinje Ester Ledecke, tudi odlične deskarke. Po dveh četrtih mestih na tem prvenstvu na smuku in superveleslalomu je bila četrta tudi po prvem delu kombinacije, a je v cilj slaloma prišla več kot štiri sekunde za Shiffrinovo in se poslovila od boja za odličja.

Olimpijska prvakinja v disciplini Michelle Gisin se je potem Američanki najbolj približala, naslednja po vrsti, Vlhova, pa je bila še edina, ki bi lahko ameriški zvezdnici odvzela zlato. Na koncu je le za tri stotinke ugnala Gisinovo in osvojila srebro. Ko je predčasno nastop končala Hrovatova, pa se je lahko pod dokončno četrto mesto podpisala še Curtonijeva.

Prvenstvo v Cortini se bo nadaljevalo v torek s paralelnim veleslalomom s Tino Robnik, Hrovatovo, Nejo Dvornik in Andrejo Slokar ter Žanom Kranjcem, Štefanom Hadalinom in Aljažem Dvornikom.