Skrito v raju: Skrivnost Larinih pletenih topkov

ue
ue
1 13.02.2021 11:22:38

ILKA ŠTUHEC je naredila VSE KAR JE MOGLA in na koncu je morala...

Kraljevska disciplina - smuk - na svetovnem prvenstvu je bila prvi vrhunec Cortine 2021.

V izjemno lepem vremenu, pravi zimski pravljici v Cortini d' Ampezzo, so se v boj za smukaške kolajne podala dekleta. Pričakovano je bila od prvih desetih tekmovalka najhitrejša Švicarka Corine Suter, ki je v Cortini že osvojila srebro v superveleslalomu. Še najbolj se ji je približala najprej Ester Ledecka, potem pa Nemka Kira Weidle. Toda na startu je bilo še nekaj smučark. Malce slabše od pričakovanj, predvsem zaradi večje napake v srednjem delu, pa je odpeljala Lara Gut-Behrami, ki je v cilju zaostala tako za rojakinjo Suterjevo in Weidlejevo. S številko 17 je šla na progo slovenska junakinja, zdaj že nekdanja svetovna prvakinja v smuku, Ilka Štuhec. V zgornjem delu je bila še najhitrejša, potem pa je od drugega vmesnega časa naprej delala manjše napake, ki so jo stale stotink in desetink in, ko je prišla v cilj je prišla na 12. mesto, kar je vsekakor manj kot je pričakovala. Verjetno pa je bilo to, kar je naredila, njen trenutni maksimum.

S startno številko 21 se je na progo pognala še Maruša Ferk, ki pa po pričakovanju ni bila konkurenčna najboljšim.

Slovenki sta bili torej po tekmi zelo razočarani, tako kot še Avstrijke in tudi domačinke, Italijanke, ki so od obeh tekem v hitrih disciplinah pričakovale veliko več, kljub poškodbi Sofie Goggie.

Ilka Štuhec je na koncu osvojila 14. mesto. Ferkova pa je bila 22.

Spet je bilo veselje v švicarskem taboru, zlato je vzela Corine Suter, bron Lara Gut-Behrami, s srebrom pa je za majhno presenečenje poskrbela Nemka Kira Weidle.